ČEŠKY BYLY NA DOMÁCÍM MISTROVSTVÍ SVĚTA STŘÍBRNÉ A BRONZOVÉ

Čtrnáctidenní prestižní soutěž v plachtění hostily Zbraslavice.

ČEŠKY BYLY NA DOMÁCÍM MISTROVSTVÍ SVĚTA STŘÍBRNÉ A BRONZOVÉ

Celkem tři cenné kovy vybojovaly české reprezentantky na domácím mistrovství světa žen v bezmotorovém létání, které v termínu 17. května – 4. června hostily Zbraslavice nedaleko Kutné Hory.

Jana Vepřeková velkou část závodu ve standardní třídě držela pro české barvy vedení, ale poslední čtvrtina mistrovství světa se jí nevydařila dle jejích představ a nakonec jí patřila třetí příčka a bronzová medaile. Opačně se vedlo další české reprezentantce, tentokráte ve třídě osmnáctimetrových kluzáků, Aleně Netušilové. Ta zpočátku šampionátu nedokončila druhou disciplínu, ale v jeho dalším průběhu dokázala ztrátu na soupeřky dohnat a nakonec si na stupně vítězů vystoupala pro stříbrnou medaili.

I když je zisk stříbra na domácím šampionátu bezpochyby úspěchem, Alena Netušilová si v průběhu závodu věřila i na příčku nejvyšší: „Potíž je v tom, že já pravděpodobně umím lépe vymyslet, kudy letět, ale technicky dokonalejší provedení předvádějí jiné pilotky. Když ony za mnou letěly mojí stopu, tak vydělaly sto nebo dvě stě metrů a pak mi uletěly na dokluzu,“ popisovala česká pilotka.

Další medaili, opět bronzovou, přidaly české reprezentantky v kategorii družstev, když nestačily jen na soupeřky z Německa a z Francie, které soutěž ovládly.

Mistrovství světa v plachtění trvalo ve Zbraslavicích celých 14 dnů, během kterých pilotky absolvovaly neuvěřitelných a rekordních 12 disciplín. Některé z nich pak byly i delší než šest hodin! O tom, že se jedná o velmi náročný sport, hovoří i slova bronzové medailistky Jany Vepřekové: „Když si člověk představí sedět šest hodin v tom stísněném prostoru, kde se nemůže pořádně pohnout a je natěsno ukurtován… Nemůže se napít, najíst, dojít si na záchod. Bylo to náročné,“ prohlásila česká reprezentantka.

Kompletní výsledky a obsáhlou fotogalerii z mistrovství světa žen v plachtění naleznete na www.aecr.cz.

 

Foto: www.aecr.cz

---
---
---
---