DVANÁCTÝ ZÁVOD SEZÓNY VYNESL JEŽKOVI TŘI BODY

MS Superbiků pokračovalo ve Velké Británii.

DVANÁCTÝ ZÁVOD SEZÓNY VYNESL JEŽKOVI TŘI BODY

Od 26. do 28. května 2017 hostil šestou zastávku seriálu MS Superbiků britský Donington Park Circuit. Celý závodní víkend, do kterého zasáhl i český jezdec a člen ÚAMK Ondřej Ježek, provázela ponurá atmosféra, kterou způsobila tragická smrt jednoho z jezdců, Američana Nickyho Haydena, který v pondělí 22. května podlehl zraněním, jež utrpěl při tréninku na kole po srážce automobilem. „Když jsem přestupoval do Superbiků, nejvíce jsem si vážil toho, že pojedu prosti mistru světa MotoGP Nickymu Haydenovi. Jeho smrt mě hodně zasáhla. V Británii pojedeme všichni za něj,“ prohlásil ještě před závodními jízdami český jezdec.

V sobotu 27. května hodinu před samotným startem všichni zúčastnění uctili památku Američana Haydena a poté se jezdci postavili na start jedenáctého závodu v letošní sezóně. V samotném závodě český jezdec nijak výrazně do konečného pořadí nepromluvil a v cíli mu patřilo 18. místo. „Start jsem měl dobrý, ale bohužel jsem se poté trochu propadl. Za Badovinim to bylo dobré, ale když mě předjel Russo, soupeři mi trochu poodjeli. Nakonec jsem Russa zdolal a snažil se dojet ke konci závodu i sedmnáctého De Angelise. To už ale bylo nad mé síly,“ vysvětloval Ondřej Ježek po sobotním závodě.

Nedělní jízda se českému závodníkovi vydařila výrazně lépe. Závod byl poznamenán několika pády, a tak i to pomohlo k zisku dalších tří bodů do celkového hodnocení seriálu MS Superbiků, které získal Ondřej Ježek za 13. místo v cíli. „Dnes jsem měl docela štěstí. Je jasné, že dojet na body znamená, aby bylo hodně výpadků. Realita je taková, že se momentálně pohybujeme na limitu naší techniky a pokud dojde ke zlepšení, tak jen k nepatrnému. Nicméně musím uznat, že dnes jsem tomu štěstí šel docela naproti. Po startu jsem se velmi dobře držel v silné skupině, svedl jsem několik soubojů se Stefanem Bradlem na tovární Hondě a poté se ho snažil držet. To se mi stalo trochu osudným, protože jsem v přemíře snahy vyjel v poslední zatáčce z trati. Poté jsem se snažil znovu dotáhnout na Russa a věřil jsem, že ho podobně jako včera předjedu. Byl dnes ale o něco rychlejší. Navíc poté, co mi začala vadnout přední brzda, jsem se vydal ze všech sil mého pravého předloktí, a tak jsem musel zvolnit. Dnes bylo 12. místo reálné, to mě trochu mrzí, nicméně realisticky musíme být maximálně spokojeni i se třemi body. Děkuji svému týmu techniků, kteří pracují opravdu výborně a snaží se z té naší Kawasaki vymačkat maximum,“ shrnul své nedělní vystoupení Ondřej Ježek, kterému se šesti body patří v průběžném hodnocení MS Superbiků 23. příčka.

Seriál MS čeká po krátké přestávce další kolo v termínu 16. – 18. června v italském Misanu.

 

Foto: www.ondrejjezek.com

---
---
--