NATÁLIE MALÁ ZÍSKALA HATTRICK V JUNIOR CUPU

Tradiční Pohár prezidenta i Junior Cup Svazu záchranných brigád kynologů mají vítěze pro rok 2017.

NATÁLIE MALÁ ZÍSKALA HATTRICK V JUNIOR CUPU

V sobotu 27. května se opět po roce sjeli do Žatce psovodi z celé České republiky, aby zde bojovali o Pohár prezidenta SZBK a o Junior Cup. Soutěž Pohár prezidenta je určena dospělým psovodům a Junior Cup, jak už jeho název napovídá, hostí mladé psovody, budoucí psí záchranáře. Oba dva závody v sobě spojují disciplíny poslušnost a sutinové vyhledávání. V soutěži Junior Cup se jedna z účastnic namísto sutinového vyhledávání vydala na disciplínu stopa.

Junior Cup se letos mohl těšit z nabitějšího startovního pole než v předešlých letech. Letos se mezi sebou utkalo celkem sedm mladých psovodů. V předešlých dvou ročnících se vítězkou stala Natálie Malá, která tak letos mohla završit zisk zlatého hattricku v této soutěži. Po první disciplíně, kterou byla poslušnost, k tomu měla drobná psovodka se svým velkým psím kamarádem výrazně nakročeno. Po drobném zaváhání jejího svěřence v sutinovém vyhledávání ale bylo zaděláno na drama. V celkovém součtu obou disciplín získala Natálie Malá 171 bodů (96 poslušnost, 75 sutina) z 200 možných a s nejtěsnějším rozdílem jednoho jediného bodu závod ovládla i potřetí za sebou. Na druhém místě se se 170 body (76 poslušnost, 94 sutina) umístil Filip Telk, který se svým psem předvedli druhý nejlepší výkon v sutinovém vyhledávání letošní soutěže. Třetí místo obsadila s celkovým počtem 164 bodů (78 poslušnost, 86 sutina) Kristýna Pergerová.

Nepopulární bramborovou čtvrtou příčku obsadila Kateřina Kalašová se 158 body (81 poslušnost, 77 sutina). Páté místo se 162 body (64 poslušnost, 98 sutina) získala Dominika Bláhová. Ta, i když v celkovém součtu získala víc bodů než čtvrtá v celkovém pořadí, v jedné z disciplín nesplnila potřebný zisk 70% bodů a v konečném pořadí se tak posunula o jednu příčku dolů. Šesté místo mezi mladými psovody obsadila Eliška Šmolíková, která jako jediná místo sutinového vyhledávání absolvovala stopu. V té od rozhodčích obdržela 85 bodů a v poslušnosti přidala dalších 66 a celkem tak získala 151 bodů. Sedmé místo si ze Žatce odváží Kamila Wberová, která získala celkem 85 bodů (70 poslušnost, 15 sutina).

V rámci Poháru prezidenta soutěžilo celkem devět psovodů, na které čekalo hned dvakrát sutinové vyhledávání ve dvou různých terénech a také poslušnost. S náročnými podmínkami v podobě teplého a slunečného dne se nejlépe vypořádala se svým psem Eva Klemšová, která získala 182 bodů (54 speciál A, 57 speciál B, 71 poslušnost). Stříbro si letos ze Žatce odváží Miroslav Burda za zisk 174 bodů (36 speciál A, 60 speciál B, 78 poslušnost) a bronz vybojovala Eva Ištvánková se ziskem 169 bodů (48 speciál A, 60 speciál B, 61 poslušnost).

Čtvrté místo získal Jindřich Pajer s celkovým součtem 166 bodů (31 speciál A, 50 speciál B, 85 poslušnost), pátou příčku obsadila Petra Černá se 161 body (35 speciál A, 66 speciál B, 60 poslušnost), šestá byla Lenka Knolová se 141 body (30 speciál A, 34 speciál B, 77 poslušnost). Sedmý skončil Martin Chrudimský za zisk 133 bodů (30 speciál a, 31 speciál B, 72 poslušnost), osmý Josef Bohdal za 129 bodů (27 speciál a, 25 speciál B, 77 poslušnost) a devátou pozici se ziskem 82 bodů (3 speciál A, 28 speciál B, 51 poslušnost) obsadila Hana Habrová.

Junior Cup i Pohár prezident se do Žatce vrátí opět za rok, ale do konce letošního roku se uskuteční ještě spousta zajímavých závodů včetně mistrovství SZBK ČR ve Šlapanicích. Přehled akcí naleznete na http://www.zachranari.cz/plan.html.

---
---
---
---
---
---
-