NEUVĚŘITELNÝCH 36 MEDAILÍ VYBOJOVALI ČEŠTÍ VODÁCI NA MISTROVSTVÍ EVROPY

Mistrovství Evropy šestičlenných raftových posádek hostila Gruzie.

NEUVĚŘITELNÝCH 36 MEDAILÍ VYBOJOVALI ČEŠTÍ VODÁCI NA MISTROVSTVÍ EVROPY

V termínu od 22. do 27. května 2017 závodilo celkem devět českých posádek raftařů na mistrovství Evropy, které v letošním roce hostilo město Borjomi a řeka Mtkvari v Gruzii. Zatímco v roce 2016 měly vrcholné akce (ME i MS) na programu čtyřčlenné posádky, které pro Českou republiku vybojovaly 46 medailí, rok 2017 je ve znamení šestičlenných posádek. A ty se na první letošní vrcholné akci nenechaly zahanbit a z Gruzie vezou hned 36 cenných kovů!

Do soubojů o medaile se jako první ve středu 24. května pustily posádky juniorů. A radovat jsme se mohli hned z osmi cenných kovů. Jako první byla na programu disciplína sprint. V té vybojovaly posádky juniorek do 19 i do 23 let stříbrné medaile, stejně jako junioři do 23 let. Druhá posádka juniorů do 23 let získala bronz. Další čtyři cenné kovy přidali mladí raftaři v disciplíně H2H. Tři stříbra opět vybojovaly všechny posádky juniorek i jedna posádka juniorů, bronz přidala druhá posádka juniorů do 23 let.

Ve čtvrtek se na start sprintu a H2H postavily posádky kategorií Open a Masters. V kategorii Open skončily ženy na osmém a devátém místě (sprint a H2H). Muže v kategorii Open reprezentovaly dvě posádky, které obsadily čtvrté a osmé místo ve sprintu, v H2H jim patřilo opět čtvrté a šesté místo. První zlato pro Českou republiku vybojovala ve sprintu jedna z posádek v kategorii Masters, druhá česká posádka brala stříbrné medaile. Stejné pořadí bylo i v disciplíně H2H.

V pátek 26. května čekal na všechny posádky slalom. Nejcennější zlatou medaili opět vybojovala jedna z posádek v kategorii Masters. Stříbro braly posádky mužů v kategorii Open, druhá posádka v kategorii Masters, juniorky do 19 o do 23 let a junioři do 23 let. Druhá posádka juniorů do 23 let brala bronz. Bronz z řeky Mtkvari vylovily i ženy v kategorii Open. V kategorii Open mužů druhá česká posádka obsadila nepopulární čtvrté místo.

Poslední disciplínou ME byl sobotní sjezd. Zlato opět vybojovali muži v kategorii Masters, druhá posádka v této kategorii brala stříbro. Stříbro vybojovali také muži v kategorii Open, druhá česká posádka brala bronz, stejně jako ženy v kategorii Open. I junioři získali medaile ve sjezdu, tři stříbra vybojovaly posádky juniorek do 19 i do 23 let a junioři do 23 let. Druhá posádka juniorů do 23 let přidala bronz.

konečném hodnocení získala zlato jedna z posádek kategorie Masters. Stříbro vybojovaly posádky juniorek do 19 let, juniorek do 23 let, jedna z posádek juniorů do 23 let, mužů v kategorii Open a druhá posádka mužů v kategorii Masters. Bronz v celkovém hodnocení vybojovala druhá posádka juniorů do 23 let. Nepopulární bramborová čtvrtá příčka patří v konečném pořadí ženám v kategorii open a druhé mužské posádce v téže kategorii.

Celková bilance českých raftařů na ME v Gruzii je tak 36 cenných kovů – 5 zlatých, o které se postarala jedna posádka v kategorii Masters, 23 stříbrných a 8 bronzových. Mistrovství světa hostí letos na podzim Japonsko, a tak můžeme s nadějí doufat, že i v zemi vycházejícího slunce potvrdí čeští raftaři svou extratřídu.

Přehled umístění českých posádek na ME

Posádka Sprint H2H Slalom Sjezd Celkové pořadí
Juniorky do 19 let 2. místo 2. místo 2. místo 2. místo 2. místo
Juniorky do 23 let 2. místo 2. místo 2. místo 2. místo 2. místo
Junioři do 23 let (1) 3. místo 3. místo 3. místo 2. místo 3. místo
Junioři do 23 let (2) 2. místo 2. místo 2. místo 3. místo 2. místo
Muži Open (1) 4. místo 4. místo 4. místo 2. místo 2. místo
Muži Open (2) 8. místo 6. místo 2. místo 3. místo 4. místo
Ženy Open 8. místo 9. místo 3. místo 3. místo 4. místo
Muži Masters (1) 1. místo 1. místo 1. místo 1. místo 1. místo
Muži Masters (2) 2. místo 2. místo 2. místo 2. místo 2. místo

 

Foto: Facebook Svazu vodáků České republiky

---
---
---
-