Češi sbírali tituly mistrů světa ve sportovní kynologii!

Úspěšný konec dubna pro českou sportovní kynologii.

Poslední dubnové dny znamenaly pro Českou republiku skutečné medailové žně. Alespoň co se týče sportovní kynologie. Konalo hned několik světových šampionátů pro různá plemena a Česko dosáhlo i na nejvyšší příčky.

Od 28. do 30. dubna se v maďarském městě Dombóvár konalo Mistrovství světa boxerů ATIBOX 2017. Mezi 28 účastníky zazářili i Češi a dosáhli na tituly v individuálním hodnocení i mezi týmy. Soutěžilo se v kategoriích IPO 1 – 3.

Na světovém šampionátu mělo Česko několikeré zastoupení, a to dokonce i mezi rozhodčími, kde ČR reprezentoval Stanislav Beníšek. Mezi jednotlivci vybojovala v nejdůležitější kategorii IPO 3 titul mistryně světa Iva Fojtíková a Balrog z Ringu, když získali 277 bodů. O dva body tak předstihli stříbrnou rakouskou dvojici Patrizia Gsodam a Botox von Brindlewitch . Třetí místo získalo Německo zásluhou Eberharda Scholze s Emilem vom Aufwind (265 b.).

Do TOP 10 pronikli v kategorii IPO 3 z dalších Čechů ještě Václav Karban s Harold Tigrata na 7. místě (262 b.) a Robert Fagoš s Bestií z Ringu (256 b.). Na 16. místě skončil Miloslav Auterský s Verdi Six-Er (238 b.), na 18. místě Kateřina Racková s Bosckoph Sir Chaplin (257 b.), na 23. místě Zdeněk Jiroušek s Fagir Edgardo (192 b.) a na 25. místě Kateřina Semelková s Vallis Six-Er (178 b.).

V kategorii IPO 2 zvítězil Tomáš Makovský s Bakir Palava box (246 b.).

Další mistrovský titul přidali Češi i v soutěži týmů. Trojice Iva Fojtíková (+ Balrog z Ringu), Václav Karban (+ Harold Tigrata) a Robert Fagoš (+ Bestia z Ringu) dohromady získali 795 bodů, díky kterým si zajistili prvenství. O pět bodů méně získali Němci, na bronz dosáhli Italové.

V termínu 26. – 30. dubna se pro změnu v německém Halle konalo Mistrovství světa belgických ovčáků FMBB 2017. O titul mistra světa se zde utkalo 160 závodníků.

Zvítězila domácí Stephanie Ollman a Page vom Further Moor s 471,5 body. Nejlepší z Čechů byl na skvělém 4. místě Jan Böhm, na 14. místě skončil Martin Plecháček a na 18. místě Petr Foltyn! Díky tomu český tým vybojoval 2. místo v týmech, hned za Německem. Třetí skončilo Rakousko.