V IMOLE ONDŘEJ JEŽEK NA NEJLEPŠÍ NESTAČIL

V Itálii se jel 9. a 10. závod sezóny MS Superbiků.

V IMOLE ONDŘEJ JEŽEK NA NEJLEPŠÍ NESTAČIL

Ale ani pátá zastávka seriálu MS Superbiků českému jezdci v barvách týmu Grillini Racing body nepřinesla. I když je italská Imola jeho oblíbeným okruhem, letos zde na nejlepší nestačil. V sobotu 13. května se v průběhu závodu držel na bodovaných příčkách, ale v cíli mu nakonec patřila 16. pozice, první nebodovaná.

„Dnešní den moc dobře nezačal. Měli jsme drobné problémy s chladičem už v ranním tréninku, takže jsem toho moc neodjezdil. V Superpole jsem navíc spadl ve druhé zatáčce a začal jsem to vidět černě. Závod však nebyl až tak špatný. Neztratil jsem kontakt jako v Assenu a stále se držel na dohled skupiny bojující o body za mým týmovým kolegou Badovinim. Ke konci závodu jsem věřil, že by se mi mohlo podařit je dojet, ale závod byl předčasně ukončen červenými vlajkami 5 kol před cílem kvůli šerednému pádu Eugena Lavertyho“, popsal Ondřej Ježek sobotní závod.

I v neděli 14. května byl český závodník opět blízko bodovaným pozicím, ale své soupeře nedokázal předjet a spokojit se tak musel se 17. místem v cíli. „Řekl bych, že dnes to bylo o něco lepší než včera. Jel jsem o něco rychleji a dlouho se držel bodovaných pozic. Poté, co jsem předjel Russa mi ovšem ostatní poodjeli, a tak jsem konec závodu už vypustil. Měl jsem docela problémy s předním gripem, rychlá jízda byla riskantní a kluci přede mnou jeli opravdu rychle, takže nebylo bohužel o co bojovat. V Imole to byla další ukázka, že tým Grillini zatím na vyšší pozice nemá. Je to škoda, protože všichni technici v týmu pracují na 100 %. Nemají ovšem s čím pracovat, když to tak řeknu. Uvidíme za 14 dní v Doningtonu“, prohlásil Ondřej Ježek.

V celkovém hodnocení je Ondřej Ježek na 24. místě se třemi body, které získal v Thajsku. Britský Donington Park hostí šesté kolo MS Superbiků 26. – 28. května 2017

 

Foto: www.ondrejjezek.com

---
---
-