BUD PIG CUP SLAVIL SVÉ DESÁTÉ NAROZENINY

Mezinárodní turnaj v podvodním hokeji.

V sobotu 6. května 2017 ožil plavecký stadion v Českých Budějovicích hokejem. Podvodním hokejem! Uskutečnil se zde již 10. ročník mezinárodního turnaje Bud Pig Cup 2017. Pořadatelem akce byl Klub podvodní podvodního hokeje Serrasalmus České Budějovice. Do jižních Čech na jubilejní ročník soutěže zavítalo 20 soutěžních týmů z 8 evropských zemí – Polska, Maďarska, Německa, Slovenska, Srbska, Velké Británie, Švýcarska a chybět samozřejmě nemohli ani domácí zástupci. Na 200 sportovců tak od rána bojovalo o jubilejní vavříny.

Vítězi turnaje se v kategorii Men Elite stali borci z týmu Hungary Elite Man (Maďarsko), kteří získali v celkovém hodnocení 16 bodů. Druhou příčku obsadil tým Gorillaz (Slovensko) se 13 body. Bronz v této kategorii putuje do Polska zásluhou týmu NT Poland A, který získal 11 bodů. Čeští muži z domácího týmu Serrasalmus získali 4 body a v celkovém hodnocení jim patří sedmá příčka.

V kategorie Men Sub-Elite získalo nejvíce bodů, celkem 10, polské družstvo Baltickie Foki. Celkem tři družstva získala 6 bodů a o dalším pořadí za vítěznými Poláky tak rozhodovalo lepší skóre. Díky tomu se v této kategorii na druhém místě usadili borci ze švýcarského týmu Wahoo, třetí místo opět patří Polákům, konkrétně týmu NT Poland B. Český tým v této kategorii, Serrasalmus mix, bohužel nebodoval a skončil na posledním šestém místě a stejně dopadl i v konečném hodnocení obou kategorií, kde mu patřila patnáctá pozice.

Mezi ženami se nejlépe vedlo Maďarkám z týmu Hungary Elite Woman, které kategorii ovládlo ziskem 15 bodů. Stříbro díky týmu German Ladies a jeho 12 bodům putuje do Německa, bronz pak vybojovaly Polky z týmu Poland ladies, které získaly 8 bodů. Češky z domácího týmu Serrasalmus Ladies získaly 3 body a na konci soutěžního dne jim patřila čtvrtá příčka.

Podvodní hokej jistě patří k velmi zajímavým potápěčským odvětvím a určitě stojí za to, vzít si na sebe plavky, potápěčské brýle a šnorchl a na chvíli se s hráči ponořit pod hladinu a pozorovat jejich umění ve velmi netradičním prostředí. Pokud se o podvodním hokeji chcete dozvědět více, navštivte odkaz http://www.sporty-cz.cz/18_novinky/485_KDYZ-HOKEJ-TAK-PODVODNI.