Třetí kolo České a Moravskoslezské ligy mládeže v ploutvovém plavání je za námi

Čeští a moravští plavci nezahálí a bodují v poháru mládeže.

V sobotu 1. dubna se mladí plavci utkali v bojích o prvenství ve třetím kole České a Moravskoslezské ligy mládeže v ploutvovém plavání. České týmy se potkaly v Liberci, Moraváci se sjeli do Nového Jičína.

V Novém Jičíně byly připraveny závody pro tři věkové kategorie. Závodů se zúčastnilo celkem 323 plavců z klubů v Břeclavi, Nového Jičína, Olomouce, Přerova, Zlína a Žďáru nad Sázavou.

Kategorie E (ročníky 2007 a mladší) soutěžily na tratích 50 PP, 400 PP, 50 BF a smíšených štafetách 4x100 BF, kategorie D (ročníky 2005 a 2006) se utkaly na tratích 25 RP, 800 PP, 50 BF a mix štafetě 4x100 BF, pro kategorii C (ročníky 2002 a 2001) byly připraveny dráhy na 50 RP, 800 PP, 50 BF a mix štafetě 4x100 BF. V kategoriích E, D startovali vždy 4 chlapci a 4 dívky, v kategorii C se představili 3 chlapci a 3 dívky. V každé disciplíně a kategorii získali body za klub vždy 3 nejlepší závodníci a 3 závodnice klubu.

Mezi nejúspěšnější závodníky patřil Jakub Klimpar z Nového Jičína, který zvítězil v kategorii C na tratích 50 RP, 50 BF a byl členem vítězné štafety ve své kategorii. Jeho týmový kolega Jakub Palušík v kategorii D rovněž zvítězil dvakrát individuálně na tratích 25 RP a 800 PP a přidal rovněž prvenství ve štafetě. Mezi dívkami excelovala Alžběta Hnáthová z Olomouce, která zvítězila v kategorii C na tratích 50 RP a 800 PP. Veronika Přibylová ze Žďáru nad Sázavou vyhrála závody 400 PP a 50 PP v kategorii E. Týmy Laguny Nový Jičín zvítězily ve štafetách ve všech třech kategoriích. Laguna Nový Jičín zároveň vede průběžné pořadí moravské části poháru.

Stejné kategorie se představily i v české části této ligy. Kategorie E soutěžily na tratích 15RP (nejmladší kategorie E0 na 10 m), 200 PP, 100 BF a štafetách 4x100 PP. Kategorie D měla na pořadu závody v 100 PP, 100 RP, 200 RP, 200 BF a 4 x 50 PP. Kategorie C závodily v soutěžích na 100 PP, 100 RP, 400 PP, 200 BF a 4 x 50 PP.

Nejúspěšnějším účastníkem byl Matyáš Kubíček z Liberce, který dosáhl v kategorii C na tři individuální vítězství na tratích 100 RP, 100 PP, 400 RP a byl členem vítězné smíšené štafety. Daniel Cimburek z Pardubic ovládl v kategorii D tři závody, a to 100 RP, 200 RP a 200 BF. Klára Mazalová z Tábora v kategorii D ovládla tratě 100 RP a 200 BF. Liberečtí vyhráli smíšené štafety ve všech třech kategoriích.