V HOLANDSKU JEŽEK NA BODY NEDOSÁHL

Po prodělaném otřesu mozku se český jezdec vrátil na start MS superbiků.

V HOLANDSKU JEŽEK NA BODY NEDOSÁHL

Ondřej Ježek musel kvůli otřesu mozku vynechat závody ve Španělsku na začátku dubny. Na jeho konci však už zcela zdráv mohl nastoupit ke dvěma závodům v holandském Assenu. V sobotu (29. dubna) však českému jezdci, jedinému zástupci v MS superbiků a členovi ÚAMK, nevyšel vstup do závodu a v celkovém hodnocení obsadil 16. místo, tedy první nebodovanou příčku.

"Dnešní závod jsem si opravdu užil, ale bohužel až v jeho druhé polovině. Začátkem jsem se protrápil. Nebyl jsem v pravý čas na pravém místě a také jsem se na motorce vůbec necítil. Na konci závodu jsem dotahoval svého týmového kolegu Badoviniho a zajel jsem své nejrychlejší kolo. V posledních dvou kolech mně navíc začala vynechávat motorka, tak jsem to už jen dojel do cíle“, komentoval své sobotní vystoupení Ondřej Ježek.

Ani osmý závod sezóny, který se jel v neděli 30. dubna, českému jezdci nevyšel. Závod se v jeho podání vyvíjel podobně jako předchozí den. Od startu ztrácel kontakt a na skupinku, která bojovala body do celkového hodnocení, brzy nabral značnou ztrátu. V cíli mu pak patřila až 18. příčka.

"Dneska to byla bída a utrpení! V prvních kolech se s motorkou nedalo vůbec zatáčet. Musel jsem se hrozně snažit a v 10. kole jsem byl úplně vyšťavenej. Myslel jsem, že zajedu do boxu. Motorka se ale zlepšila, tak jsem se ještě hecl a začal stahovat De Rosu jedoucího s nějakým technickým problémem. Nakonec mi to o kousek nevyšlo. Nyní následuje Imola. Moje nejoblíbenější trať. Doufám, že mi motorka bude fungovat lépe. Mému kolegovi už lépe fungovala tento víkend, takže zůstávám pozitivní," dodal po nedělním závodě Ondřej Ježek, kterému v celkovém hodnocení MS patří zatím dělená 23. příčka za tři body, které si vyjel při závodech v Thajsku.

Páté kolo MS v Italské Imole, kde může český jezdec své bodové konto rozšířit, se koná ve dnech 12. – 14. května 2017.

 

Foto: www.ondrejjezek.com

---
---
--