Šestnáctý ročník O pohár o Bible kralické s rekordní účastí

Psy neodradilo ani deštivé počasí.

Šestnáctý ročník O pohár o Bible kralické s rekordní účastí

V sobotu 18. března proběhl na cvičišti KK Kralice nad Oslavou 16. ročník kynologického závodu O pohár Bible kralické. Zúčastnilo se ho dvacet psovodů z celé Moravy – byli tu soutěžící ze Zlína, Znojma, Jihlavy, Třebíče, Okříšků, Kuřimi, Brna, Velká Bíteše a Rosic.

Závod proběhl v kategorii všestranného výcviku ZVV1 beze stop a kategorii základní ovladatelnosti ZZO bez speciálních cviků. Zastoupení plemen bylo hodně různorodé. Účastnili se němečtí ovčáci, velký knírač, staforšírský bulterier, švýcarský ovčák, australský ovčák, labrador, chodský ovčák a ridgeback.

V kategorii ZZO pro mladé psy zvítězila Jitka Švandová s fenou Ellie bez PP z Velké Bíteše  s 58 body. Na 2. a 3. příčce se umístila Marie Losová z Třebíče se svými dvěma psy, Coudy Emily a Apache Magic (shodně 55 bodů).

V kategorii ZVV1 obhájil prvenství z loňského roku domácí policista Pavel Bartušek s fenou německého ovčáka  Xelou z Kralické tiskárny, když získali 187 bodů. Tato dvojice získala zároveň i Pohár Bible kralické za nejlepší obranu ziskem 97 bodů ze 100 možných. Na druhé příčce se umístila Zuzana Péčková ze Zlína s chodským ovčákem Centaur Fidelius díky zisku 182 bodů, třetí místo vybojovala Kateřina Prokopová z Třebíče s německým ovčákem Alke se 178 body.

Přestože se závod konal za velmi deštivého počasí a nevlídných větrných podmínek, nikoho z účastníků to neodradilo. Letošní ročník dokonce zaznamenal největší účast v historii těchto závodů.

Text: Jana Jašková, předsedkyně KK Kraslice nad Oslavou
Foto: KK Kralice nad Oslavou

Kompletní výsledky obou kategorií: