PREMIÉROVÉ BODY PRO ONDŘEJE JEŽKA

Český závodník poprvé bodoval v seriálu Mistrovství světa Superbiků.

PREMIÉROVÉ BODY PRO ONDŘEJE JEŽKA

Seriál závodů Mistrovství světa Superbiků má za sebou své druhé dějství, jehož svědkem byl thajský Burinam, kam se seriál přesunul z Austrálie. Českému jezdci Ondřejovi Ježkovi, hájícímu barvy týmu Grillini Racing na stroji Kawasaki, se první závod v Thajsku příliš nevydařil. V kvalifikaci obsadil 18. místo, které v následném závodě zopakoval.

Po kvalifikaci jsem byl velmi spokojený, a jen vinou smůly jsem neskončil v posledním kole kvalifikace na 16. pozici před Bradla a Russa. Start do závodu mohl být lepší. Měl jsem tam několik wheelie. Nicméně pohyboval jsem se ve skupině, která bojovala o body. Asi ve čtvrtém kole jsem udělal chybu a přebrzdil druhou zatáčku. Rázem jsem byl poslední a musel dotahovat. To se mi povedlo v případě mého týmového kolegy Badoviniho. V momentě kdy jsem jej dojel, tak Ayrton upadl v poslední zatáčce. Vypadalo to, že bych mohl dojet i Russa, to se mi v polovině závodu také podařilo, ale závěr patřil bohužel jemu. Zejména ve výjezdech jel s větší lehkostí. Závod byl totální peklo, na víkend v Buriramu se oteplilo téměř ke 40°C. Od výfuku mám spálenou i nohu. Zítra má být stejné horko, ale budu se snažit se konečně přiblížit bod,“ prohlásil Ondřej po závodě.

I v nedělním závodě doprovázelo závodníky spalující horko. Ondřej Ježek i přes velmi náročné podmínky, které v Thajsku panovaly, svůj boj nevzdal a dojel si do cíle pro své premiérové body v seriálu Mistrovství světa Superbiků. Za třinácté místo bral český jezdec tři body.

Dnes můžu být spokojený. Když uvážím, jak nepřipraveni jsme přijeli před třemi týdny do Austrálie, tak tři body z Thajska pro nás mají cenu zlata. Nemůžu být ještě spokojen se ztrátou na skupinu přede mnou, dnes jsem se velmi potýkal s přilnavosti zadní pneumatiky. Ostatní jeli v tomto ohledu úplně jinou ligu. Podařilo se mi ale porazit týmového kolegu v přímém souboji a jako bonus jsem připsal hodně bodů. Na Aragon bychom měli mít zase o stupeň lepší výbavu včetně výkonnějšího motoru, tak doufám, že se konečně budeme držet v závodě našich soupeřů. Přesto bych chtěl poděkovat celému týmu za obětavou práci po celou dobu obou závodů a věřím ve zlepšení v průběhu sezóny,“ řekl po zisku prvních bodů Ondřej Ježek.

V průběžném hodnocení MS (po 4 z 26 závodů) patří Ondřejovi Ježkovi 20. příčka. Od 31. března do 2. dubna hostí třetí kolo MS Superbiků španělský okruh Motorland Aragón.

 

Foto: www.ondrejjezek.com

---
---
-