V prvním kole Světového poháru v ploutvovém plavání Češi čtyřikrát zvítězili

Na stupně vítězů Češi vystoupali celkem desetkrát.

Stejně jako každý rok se rozjel v únoru seriál závodů Světového poháru v ploutvovém plavání. První kolo se konalo tradičně v maďarském městě Eger ve dnech 24. až 26. února. Závodů se zúčastnilo 453 plavců z 21 států a 79 klubů. Do soutěží se zapojili i čeští reprezentanti, kteří celkem desetkrát vystoupali na stupně vítězů, z toho čtyřikrát na ten úplně nejvyšší.

Česká výprava byla složená z talentovaných plavců z českých a moravských klubů ve Zlíně, Praze, Novém Jičíně, Olomouci, Mostě, Přerově, Liberci, Táboře, České Lípě, Pardubic a Žďáru nad Sázavou.

Největších triumfů dosáhli členové Laguny Nový Jičín, všech deset pódiových umístění totiž náleží právě chlapcům z tohoto klubu. Z vítězství se hned dvakrát radoval Jakub Kovařík, který nenašel přemožitele na tratích 100 PP a 50 PP v kategorii chlapců. Dvojnásobný triumf zaznamenal mezi chlapci i Jakub Klimpar, který vyhrál na tratích 100 BF a 50 BF.

Stříbro si na krk pověsil opět Jakub Kovařík na trati 100 RP v kategorii chlapců, Jakub Klimpar mezi chlapci na trati 200 BF a Jakub Jarolím mezi muži na 100 RP. Bronzové medaile byly rovněž tři a zasloužil se o ně znovu Jakub Jarolím, a to na trati 100 BF a 50 BF v kategorii mužů. Třetí bronz si pak Jarolím připsal ještě se štafetou na 4x100 PP spolu s J. Kovaříkem, L. Fojtíkem a O. Dofkem.

Dívky ani ženy na medaile nedosáhly, nicméně zaznamenaly řadu těsných umístění pod stupni vítězů. Nejblíže cennému kovu se přiblížila Zuzana Svozilová (KSP Olomouc) na trati 800 PP v kategorii žen, Dominika Benešová (Aquaklub Liberec) mezi ženami na trati 400 RP a Daniela Uhlířová (Uhlomost Most) mezi dívkami na trati 50 BF. Všechny skončily na skvělém čtvrtém místě.