ONDŘEJ JEŽEK PŘI PREMIÉŘE V MS SUPERBIKŮ NEBODOVAL

Mistrovství světa Superbiků odstartovalo v Austrálii.

První dva závody sezóny čekaly na závodníky seriálu Mistrovství světa Superbiků na okruhu Phillip Island na jihu Austrálie. Během testovacích jízd se český jezdec Ondřej Ježek potýkal s nastavením podvozků své motorky, které nebylo optimální ani při prvním ostrém startu v sobotu 25. února. Do závodu Ondřej Ježek odstartoval z 19. pozice a v cíli mu pak patřila 18. příčka.

„Dnes jsme udělali opět velký krok dopředu. Ráno jsem byl dokonce 11., v superpole až 19., protože jsem v nejrychlejším kole chyboval, nicméně od 5. řady mě dělilo opravdu málo. Bohužel jsme vinou nedostatku testování nestihli vyzkoušet motorku na delší vzdálenost. To byl prakticky křest ohněm až v závodě a také se to projevilo. Chtěl jsem bojovat s Badovinim a Russem o pozice, ale bohužel jsem při předjíždění vyjel z trati a pak už se nedostal do takového tempa, abych kluky dojel. V posledních kolech časy na kolo nebyly tak tragické oproti konkurenci, ale z mé pozice už to bylo spíše jen o sbírání dát pro zítřejší závod,“ prohlásil po premiéře v MS Ondřej Ježek.

V nedělním závodě si český jezdec, který hájí barvy týmu Grillini Racing na stroji Kawasaki, o jedno místo polepšil a dojel na 17. místě. Ani to mu však premiérové body do seriálu MS nepřineslo.

Dnešní závod byl pro mě bohužel dost nudný. Start mi celkem vyšel a pak jsem se zařadil někde kolem 17. místa. Chtěl jsem se co nejdéle držet skupiny, kde jel Savadori, Bradl, Ramos a další. Bohužel jsem s nimi ztrácel kontakt na rovině a bylo velmi těžké tuto ztrátu dohánět zpátky. Nezbývalo než se pak soustředit na boj s Badovinim a Russem. Cítil jsem, že bych je dnes mohl oba porazit. Bohužel oba dva v našem boji nezaviněně spadli, a já tak byl 12 kol před cílem úplně sám. Jednou jsem po chybě vyjel do trávy a potom už jsem se rozhodl neriskovat a závod dojet. Motorka se mi zdála o malinko lepší než včera, nicméně i kdybych tlačil na pilu, tak na lepší pozici bych stejně nedosáhl. Svoji premiéru každopádně vůbec nepovažuji za kdoví jak tragickou. Na této motorce jsem poprvé v životě seděl až tady v Austrálii. Ze začátku to vypadalo, že budu rád za každou jízdu, kdy nebudu v této brutální konkurenci poslední, nakonec jsem v některých částech víkendu nakoukl i hlouběji do startovního pole. Zaznamenal jsem i 16. nejrychlejší čas týdne, což je pozitivní. Budu ale potřebovat pár koní navíc a ještě trochu vylepšit podvozek, abych se v pořadí držel i v závodě,“ zhodnotil své australské vystoupení český jezdec.

Ondřej Ježek se z Austrálie přesouvá na Bali, kde jej čeká aklimatizační pobyt před závody v Thajsku, které se uskuteční v termínu od 10. do 12. března 2017.