Žďárský gumák 2017 – první ročník mezinárodního plaveckého závodu

Plavci mají novou soutěž.

Ve dnech 11. a 12. února se konal první ročník nového otevřeného mezinárodního závodu Žďárský gumák 2017. V Relaxačním centru Žďár nad Sázavou se plavci představili v kategorii Bi-Fins a rychlostním potápění. Jak název závodu napovídá, všechny disciplíny se mohly plavat pouze v gumových ploutvích. Na startovní listině se vyjímalo 321 plavců ze sedmi českých a moravských klubů.

Ze všech nabízených disciplín si plavci v příslušných kategoriích mohli zvolit čtyři disciplíny do vyhodnocení čtyřboje. Kategorie A, B, C, D, V měly na výběr pět tratí – 25 RP, 25 BF, 50 BF, 100 BF a 200 BF. Nejmladší kategorie E si vybírala ze čtyř tratí – 25 BF, 50 BF, 100 BF a 200 BF. Mimo čtyřboj mohli startovat plavci i ve smíšené štafetě 4x50 BF napříč kategoriemi. Hlavní tratí, kde se mezi dívkami a chlapci bez rozdílu kategorií (vyjma kategorií D a E, kteří se této disciplíny nemohli účastnit) rozděloval titul „O Žďárský gumák“, byla 400 BF, což je nový závod platný od roku 2017.

Mezi nejúspěšnější účastníky Žďárského gumáka 2017 patřila Monika Hamšíková (Nemo Zlín), která zvítězila na tratích 100 BF, 25 BF, 50 BF v kategorii A. Mezi ženami zvítězila i na prestižní trati 400 BF a celkově ve své kategorii ovládla i čtyřboj s 2 784 body. Všechny čtyři závody vyhrála ve své kategorii E Veronika Přibylová (Čochtanklub Žďár nad Sázavou), a to 100 BF, 25 BF, 200 BF a 50 BF. Na hlavní trati 400 BF mezi muži nenašel přemožitele David Musil z Čochtanklubu Žďár nad Sázavou, který ziskem 3 163 bodů v kategorii A zvítězil i ve čtyřboji.

Smíšenou štafetu na 4x50 BF nejlépe poskládal tým Uhlomost Most, který vyhrál ve složení Daniel Sedlár, Daniela Uhlířová, Dominika Srbová, Tomáš Ullík v čase 01:32,78 min.