MS v biatlonu: Koukalové na poslední medaili už nezbyly síly

Závěr mistrovství světa patřil „masákům“.

MS v biatlonu: Koukalové na poslední medaili už nezbyly síly

V neděli 19. února byly v Hochfilzenu na programu závody s hromadným startem, které uzavíraly dvoutýdenní mistrovství světa v biatlonu.

V závodě žen na 12,5 km měla na dosah čtvrtou medaili Gabriela Koukalová. Až do poslední střelby se držela na medailových pozicích. Na poslední střelbě vedle sebe stály Koukalová, Dahlmeierová, Dunkleeová a Dorinová-Habertová. Čtvrtou ranou však Češka minula a musela na trestné kolo, stejně jako Francouzka. Bezchybná Dahlmeierová si jela pro další zlato, americká rychlostřelkyně Dukleeová získala senzační stříbro.

Koukalová vyrážela do bojů o bronzovou medaili. Vyčerpání a únava se však na české reprezentantce podepsaly a v posledním stoupání nedokázala reagovat na rychlý běh Kaisy Mäkäräinenové z Finska, která Češku v posledních metrech odsoudila ke čtvrtému místu. Závodem se protrápila Eva Puskarčíková, která chybovala pětkrát a skončila až šestadvacátá ze třiceti závodnic.  

Necinklo to ani v závodě mužů na 15 km. Nejlepším z Čechů byl třináctý Michal Šlesingr, Ondřej Moravec doběhl na 16. poziciMichal Krčmář se umístil na 22. příčce. Ve vyrovnaném závodu se mistrem světa stal Simon Schempp z Německa, stříbro bral Johannes T. Bö a bronz vybojoval Rakušan Simon Eder.

Česká republika vybojovala na světovém šampionátu čtyři medaile – Gabriela Koukalová se stala mistryní světa ve sprintu, stříbro získala ve vytrvalostním závodu a bronz ve stíhacím závodu. Ondřej Moravec vybojoval stříbro ve vytrvalostním závodu.

Foto: Petr Slavík (www.biatlon.cz)