Český pohár v biatlonu pokračoval třetím kolem

Závody se konaly v Jablonci n. Nisou a Harrachově.

Ve dnech 4. a 5. února se v biatlonovém areálu SKP Harrachov konal 3. Český pohár dorostu a dospělých v biatlonu. Sněhové podmínky byly výborné, počasí po ranním sobotním dešti již nezlobilo a závody se konaly bez komplikací.  Na organizaci se podílelo 55 rozhodčích, z tohoto počtu 3 delegování svazem biatlonu.

První den se konal  vytrvalostní závod, do kterého bylo přihlášeno  celkem 185 závodníků (nestartovalo – 4, nedokončilo – 3. diskvalifikace – 2), vyhodnoceno 177 závodníků. Nejpočetnější kategorie byly dorostenci a dorostenky A a B. Ve vytrvalostním závodě lze vyzvednout výkony Natálie Smrčkové z Letohradu v kategorii dorostenky A a Elišky Votočkové z Jilemnice v kategorii juniorek, které se staly vítězkami ve svých kategoriích po výborných střeleckých výkonech za „0“.

Druhý den se konal sprint, do kterého bylo přihlášeno 185 závodníků (nestartovalo – 2), vyhodnoceno bylo 183 závodníků. Nejpočetnější kategoriemi byly opět obě kategorie dorostenců a dorostenek. Jediným vítězem tohoto dne, který střílel za „0“ byl Petr Čech z Jilemnice v kategorii muži C.

Nejúspěšnějšími závodníky během obou soutěžních dnů se stali  Eliška Votočková z Jilemnice z kategorie juniorek, Lukáš Dvořák z Roveru Praha v kategorii juniorů, Jan Doubek z Manušic v kategorii muži B, Petr Čech z Jilemnice v kategorii muži C, Pavla Schorná ze Starého Města v kategorii ženy A a Ivana Nováková z Ostravy v kategorii ženy C – všichni jmenovaní zvítězili ve svých kategoriích v obou závodech.

O víkendu 11. a 12. února pokračovaly biatlonové závody v Jablonci nad Nisou třetím kolem Českého poháru žactva. Závodilo se ve sprintu a biatloncrossu. Ve výborné formě zastihlo III. kolo ČP hned několik závodníků. Dvojnásobného vítězství dosáhli Lucie Paulusová (žákyně B) z Jilemnice, Matyáš Martan (žáci B) z Roveru Praha a Luděk Abrahám (žáci C) z Letohradu.

V kategorii žákyň C se o prvenství podělily Agáta Svobodová z Harrachova a Gabriela Masaříková z SKP Kornspitz. Prvně jmenovaná pak dosáhla ještě na bronz, druhá na stříbro. Dvakrát na stupně vítězů ještě vystoupili Nikita Kubíčková (žákyně C) z Letohradu, jež skončila třetí a druhá, dva bronzy si z Jablonce do Brna odvezl Adam Babánek ze Střelky.