Koukalová bronzová ve stíhačce, Moravcovi dvakrát těsně unikla medaile

Dramatický víkend v Hochfilzenu přinesl Česku další cenný kov.

Závod jako hrom. To byly nedělní stíhací závody žen na 10 km. Obrovskou vůli při velké smůle předvedla Gabriela Koukalová. Hned na první položce vleže se jí zasekl náboj, zároveň si další vyhodila a musela ručně dobíjet. Kromě velké časové ztráty na podložce si připsala dvě střelecké chyby a spadla na 13. místo.

Boj o medaile však nevzdala a pokračovala ve velkém stylu. Během druhého a třetího běžeckého kola byla suverénně nejrychlejší. V této části závodu najela na průběžně vedoucí Lauru Dahlmeierovou 29 vteřin! Další ležku vyčistila, jednu chybu připsala při třetí zastávce na střelnici a závěrečnou položku si opět pohlídala. V závěrečném kole se utrhlo trio Laura Dahlmeierová, která minula jediný terč, bezchybná Darja Domračevová a Gabriela Koukalová. Ačkoliv Češka měla běloruskou závodnici na dohled pár metrů, síly na předjetí už nebyly a Koukalová si už v klidu dojela pro další medaili z mistrovství světa. Tentokrát bronzovou.

Eva Puskarčíková rovněž dobře rozjela závod, první položku vybílila velmi rychle. Kolaps ovšem přišel při druhé ležce, kde nadrobila hned čtyři chyby. Při stojce přibrala další chybu, závěrečnou položku si už pohlídala. Celkově to Puskarčíkové stačilo na 31. místo. Lucie Charvátová chybovala čtyřikrát a dojela na 34. příčce.

Během víkendu nastoupili do individuálních závodů i muži. Ve sprintu mužů na 12,5 km až úplně poslední nepřesná rána z celého závodu připravila Ondřeje Moravce o medaili. Díky skvělému běžeckému času nakonec dojel pátý, v posledním běžeckém kole držel až do cíle tempo budoucího vítěze Benedikta Dolla z Německa. Stříbro vybojoval ve strhujícím finiši Nor Johannes Bö a třetí i s dvěma chybami dojel Francouz Martin Fourcade.

Dobře si vedl Adam Václavík, zejména běžeckým projevem. Čtyři střelecké chyby ho odsunuly na 34. místo. Michal Šlesingr chyboval třikrát a skončil dvaačtyřicátý. Závod se vůbec nevydařil Michalu Krčmářovi. Už při první střelbě vleže třikrát chyboval, poté přidal ještě jednu minule ve stoje. Střeleckou mizérii podtrhl i špatným během a skončil až na 61. místě, takže se neprobojoval o jedno místo do stíhacího závodu.

V něm si deja vu prožil Ondřej Moravec. Stejně jako ve sprintu doběhl pátý a znovu ho o medaili připravila nepřesná střelba. Obě ležky zvládl český reprezentant bez chyby, na každé stojce pak nabral po jednom trestném okruhu. Stíhačku ovládl Martin Fourcade, stříbro bral znovu Johannes Bö a senzační bronz jeho krajan Ole Einar Björndalen. O skvělý výsledek jel Michal Šlesingr, který tři střelecké zastávky proměnil v čisté konto. Na čtvrté ovšem minul hned třikrát a skončil třicátý. Adam Václavík velmi chyboval na každé zastávce. S celkem devíti chybami (2-3-2-2) dojela čtyřiapadesátý.