V nejvyšší třídě obedience pokračují boje o kvalifikaci na mistrovství světa

Závody se konaly ve Frýdku-Místku

V nejvyšší třídě obedience pokračují boje o kvalifikaci na mistrovství světa

V sobotu 28. ledna se ve Frýdku-Místku konal třetí kvalifikační závod CACT, CACIOB (první dva se konaly ještě během roku 2016). Do dubna se uskuteční ještě dva kvalifikační závody, ve hře jsou totiž místa na mistrovství světa FCI 2017, které je v plánu od 15. až 18. června v belgickém Oostende.

Ve Frýdku-Místku se soutěžilo v nejvyšší třídě obedience, čili poslušnosti, a to OB-3. Na programu bylo deset disciplín – Vyslání kolem kuželu, polohy, aport a skok přes překážku, Ovladatelnost na dálku, Přivolání se zastavením a položením, Vyslání do čtverce, položení a přivolání, Chůze u nohy, Odložení za pochodu - stůj, sedni a lehni, Směrový aport, Pachové rozlišování, Odložení vsedě ve skupině, Odložení vleže ve skupině.

„Na soutěžní plac nastoupilo deset závodníků, což je na třídu OB-3 opravdu vysoký počet. Bylo zde sedm border kólií, jeden střední pudl, jeden německý a jeden bernský salašnický pes. Někteří ze závodníků se představili dokonce v této nejvyšší třídě poprvé, ale mezi zkušenými týmy se vůbec neztratili. Naopak, celková úroveň závodníků byla vysoká, myslím, že to nejlepší, co je momentálně v České republice k vidění. A kvalita stále roste, což je skvělé a věřím, že se nám podaří pro tento sport oslovit ještě více nadšenců,“ řekla za organizátory Kristýna Barošová (Vojkovská).

Stupně vítězů nakonec opanovaly právě nejčastěji zastoupené border kólie. Závod s celkovým počtem 298,5 bodu vyhrála Júlia Bukovinská s border kólií Apogee Free - Redrob Fenix. Na druhém místě skončila Dana Valešová s border kólií Andromeda - Sub Tilia s 276 body, třetí místo vybojovala Kristýna Vojkovská s border kólií Amigo de Fox - Redrob Fenix, které dosáhly na 274,5 bodu.

Kompletní výsledky závodu:

vysledky_III. kvalifikacni zavod_28

Foto: Kristýna Vojkovská