Mistrovství Evropy juniorů v biatlonu zahájila doma Markéta Davidová bronzem!

Čtyřdenní šampionát hostí Nové Město na Moravě.

Mistrovství Evropy juniorů v biatlonu zahájila doma Markéta Davidová bronzem!

Světový pohár v biatlonu má nyní přestávku a špičkoví reprezentanti se připravují na blížící se mistrovství světa v Hochfilzenu. Mladí biatlonisté však nezahálí a naopak nyní bojují o medaile na juniorském mistrovství Evropy, které se od 2. do 5. února koná v Novém Městě na Moravě. Vysočina Arena přivítá téměř 300 závodníků z Ruska, Ukrajiny, Běloruska, Francie, Německa, Mongolska, ale i zámořských zemí, jako je Austrálie, Japonska, USA nebo Kanady. Nechybí samozřejmě ani čeští biatlonisté.

Hned v úvodní den mistrovství cinkla pro Českou republiku bronzová medaile. Postarala se o ni ve vytrvalostním závodu na 12,5 km Markéta Davidová. Přestože ve čtyřpoložkovém závodu nasbírala celkem tři trestné minuty, skvělým během to dotáhla až na stupně vítězů. Závod ovládla střelecky bezchybná Anna Weidelová z Německa, druhé místo brala Myrtille Beguesová z Francie. Úspěch Češek podtrhla pátým místem Simona Maříková, která minula jediný terč. Další Češky se umístily až od páté desítky dále. Natálie Jurčová skončila dvaačtyřicátá (2 chyby), Anna Tkadlecová obsadila 60. místo (6), Kateřina Luxemburgová dojela na 72. místě (4).

Odpoledne se na trať dvacetikilometrového závodu vydali i junioři. Závod suverénně vyhrál Rus Igor Malinovskij, který sestřelil všech dvacet terčů a navíc rychle běžel. Stříbrného krajana Kirilla Strelcova porazil o minutu a tři čtvrtě. Třetí místo obsadil Anton Smolskij z Běloruska. Nejlepší z Čechů byl pátý Milan Žemlička s jednou chybou. K medaili mu chybělo 19 vteřin. Ondřej Šantora doběhl na 25. místě (3 chyby), na 30. místě skončil Jakub Procházka (4), Dominik Štulík skončil jednačtyřicátý (1) a Jakub Štvrtecký obsadil 64. místo (7).

Foto: T. Hermann (www.biatlon.cz)