Český pohár v biatlonu rozjel i dorost a dospělí, šlo zároveň o Akademické MČR

Závody se konaly v Jablonci nad Nisou.

Český pohár v biatlonu rozjel i dorost a dospělí, šlo zároveň o Akademické MČR

Víkend 14. a 15. ledna patřil v Jablonci nad Nisou druhému kolu Českého poháru v biatlonu 2016/2017 pro kategorie dorostu, juniorů a dospělých (první kolo se konalo 28. – 29. 12. 2016 v Novém Městě na Moravě). Tyto závody byly současně i Akademickým mistrovstvím České republiky pro rok 2017. Biatlonisté měli na programu sprinty a stíhací závody.

Druhé kolo Českého poháru bylo stěžejní také z toho důvodu, že po jeho ukončení bude oznámena nominace na juniorské mistrovství Evropy ve dnech 1. – 5. února v Novém Městě na Moravě, a také na EYOWF (Evropský zimní olympijský festival mládeže) 2017 v tureckém Erzurumu, který proběhne od 11. do 18. února. Po čtyřech letech se na jablonecké střelnici díky příznivé sněhové nadílce opět závodilo na všech závodních okruzích. Samotné závody pak opravdu prověřily schopnosti biatlonistů, kteří se musely potýkat s vydatným sněžením.

Ve sprintu v kategorii mladšího dorostu zvítězil Štěpán Machač (SKP Kornspitz), v mladších dorostenkách zvítězila Barbora Babánková (SK N. Město). Závod staršího dorostu ovládl Mikuláš Karlík (Letohrad) a v dívkách Karolína Dusilová (SKP Kornspitz). V juniorské kategorii vyhrála dvojice Simona Maříková (Letohrad) a Ondřej Šantora (SKP Kornspitz). V mužské kategorii A zvítězil Ondřej Hošek (SKP Kornspitz), v mužích B Jaromír Šimůnek (SKP Kornspitz) a v mužích C Petr Čech (Jilemnice). V ženské kategorii A zvítězila Veronika Zvařičová (SKP Kornspitz), v ženách B Simona Elvy (Kapslovna) a v ženách C Markéta Schejbalová (KB Trefa).

Ve stíhacích závodech druhého kola Českého poháru v mladším dorostu zvítězili Štěpán Machač a Tereza Jandová (oba SKP Kornspitz), ve starším dorostu dominoval Mikuláš Karlík (Letohrad). Mezi juniory nenašli přemožitele Simona Maříková a Jakub Štvrtecký (oba Letohrad). V ženách A zvítězila Veronika Zvařičová (SKP Kornspitz), v ženách B Simona Elvy (Kapslovna) a v ženách C Zuzana Milnerová (Kapslovna). V mužích A zvítězil Ondřej Hošek (SKP Kornspitz), v mužích B Jaromír Šimůnek (SKP Kornspitz) a v mužích C Petr Čech (Jilemnice).

V rámci Akademického mistrovství ČR byla za sprint dekórována Simona Maříková, která reprezentovala Masarykovu univerzitu v Brně, a za stíhací závod Kristýna Černá (rovněž MU Brno). Mezi muži titul získal Ondřej Šantora za Technickou univerzitu Liberec, který ovládl sprint i stíhací závod.

Kompletní výsledky všech závodů: http://www.biatlon.cz/domaci/souteze/vysledky-a-propozice/

Text a foto: www.biatlon.cz