Vysočina Arena hostila mladé biatlonisty, odstartoval Český pohár žactva

Žáci a žákyně za sebou mají již dvě kola závodů.

Ve dnech 7. a 8. ledna se v Novém Městě na Moravě uskutečnil 1. Český pohár žactva v biatlonu sezony 2016/2017. Na programu ve Vysočina Areně byly sprinty, kde ve čtyřech kategoriích nastoupilo 263 žáků, a závod s hromadným startem s 254 účastníky.

Nejúspěšnější účastnicí úvodního kola tohoto seriálu se stala Gabriela Masaříková z SKP Kornspitz Jablonec nad Nisou, která v kategorii starších žákyň zvítězila v obou závodech. V kategorii mladších žákyň vyhrála sprint Lucie Paulusová z Jilemnice, jež navíc skončila druhá v závodě s hromadným startem. V masáku mezi mladšími žákyněmi zvítězila Anna Kulhánková z KB Krkonoše. Mezi mladšími žáky zvítězil ve sprintu Antonín Hron z KB Krkonoše a v závodu s hromadným startem Matyáš Martan z Roveru Praha.  Mezi staršími žáky se na prvních dvou místech vystřídali Jakub Kudrnáč z Jilemnice, který vyhrál sprint a doběhl druhý v masáku, a Luděk Abrahám z KB Letohrad, který zaznamenal přesně opačné pořadí.

Druhé kolo si žáci odbyli o víkendu 21. a 22. ledna v Letohradu, kde změřili své síly ve sprintu a vytrvalostním závodu. Na tratích v areálu Šedivského lomu se závodilo klasickou technikou. Ve čtyřech žákovských kategoriích startovalo v sobotních vytrvalostních závodech 188 dětí. V neděli, kdy byly v podhůří Orlických hor na programu závody ve sprintech, proběhlo startovní bránou 184 mladých adeptů biatlonu. Kategorie žákyň měly vždy stejné vítězky. Mladším žákyním kralovala Lucie Paulusová z Jilemnice (na hlavním snímku). Mezi staršími žákyněmi byla po oba dny nejlepší domácí Nikita Kubíčková. Kategorie žáků poznaly vždy jiného vítěze. Vytrvalostní závody vyhráli Jakub Milán (mladší žáci) ze Střelky Brno a Dalibor Šuba (starší žáci) z Břidličné. Ve sprintech pak byli nejrychlejší Matyáš Martan (mladší žáci) z Roveru Praha a jilemnický starší žák Miloš Pokorný.