Na mistrovství Evropy v biatlonu byla nejlépe Vítková čtvrtá ve stíhačce

Šampionát se konal v Polsku.

Najít ztracenou pohodu, ale samozřejmě dostat se i do větší běžecké a střelecké formy. S tímto cílem absolvovali vybraní čeští biatlonisté mistrovství Evropy v polském městě Duszniki-Zdrój ve dnech 25. až 29. ledna. Do soubojů se vydalo celkem jedenáct Čechů, tentokrát překvapivě i s Veronikou Vítkovou, která tak nezůstala se zbytkem A týmu v italské Anterselvě, kde se ostatní již připravují na nadcházející mistrovství světa.

První disciplínou byl vytrvalostní závod mužů na 20 km. Jaroslav Soukup skončil po pěti chybách až na 32. místě, Lukáš Kristejn obsadil 38. příčku, Tomáš Krupčík byl klasifikován jako 45. v pořadí, o deset míst za ním skončil jeho mladší bratr Matěj, kterému dýchal na záda Ondřej Hošek. Tomáš Vojík skončil 71. ze 114 startujících. Vyhrál Alexander Loginov z Ruska před Bulharem Krasimirem Aněvem a svým krajanem Alexejem Šlepovem. Ve vytrvalostním závodu žen na 15 km obsadila Lea Johanidesová 21. místo, Jessica Jislová skončila na 33. pozici a Lída Horká byla klasifikována na 63. místě mezi 87 startujícími. Vyhrála Irina Starychová z Ruska, před svojí krajankou Světlanou Šlepcovovou a Anastázií Merkušinovou z Ukrajiny. Veronika Vítková a Lucie Charvátová v tomto závodě nestartovaly, šetřily síly až na nadcházející sprinty.

Ve sprintu mužů na desetikilometrové trati vybojoval Tomáš Krupčík skvělé šesté místo, a to díky bezchybné střelbě. Jaroslav Soukup skončil jedenáctý a bodoval i 36. Lukáš Kristejn. Mezi 60 startujících do sobotního stíhacího závodu postoupili i 44. Tomáš Vojík, 45. Ondřej Hošek a 50. Matěj Krupčík. Sprint vyhrál Vladimir Iliev z Bulharska před Rusem Alexanderem Loginovem a krajanem Krasimirem Aněvem. V ženském sprintu na 7,5 km se blýskla Veronika Vítková sedmým místem. Dvě střelecké chyby ji přitom připravily o medaili. Lucie Charvátová doběhla na 19. pozici, Jessica Jislová skončila 30. a do stíhacího závodu postoupily i 45. v pořadí Lída Horká a 53. Lea Johanidesová. Vyhrála bezchybně střílející Julija Džimová z Ukrajiny před dvojicí ruských biatlonistek Světlanou Šlepcovovou a Irinou Starychovou.

Ve stíhacím závodu mužů na 12,5 km se do elitní desítky probojoval Tomáš Krupčík, který skončil osmý. Zlepšením o 14 míst a svým nejlepším výsledkem v kariéře potěšil také brněnský rodák Ondřej Hošek, který dorazil do cíle jednatřicátý. O dvě příčky za ním skončil Lukáš Kristejn. Dalším českým reprezentantům se už tolik nedařilo. Tomáš Vojík zahájil i skončil závod na 44. místě, Jaroslav Soukup ztratil celých 38 příček a skončil až na 49. pozici a Matěj Krupčík doběhl na 53. příčce. Vyhrál Alexander Loginov z Ruska před svým krajanem Jevgenijem Garaničevem a Lotyšem Andrejsem Rastorgujevsem. Ve stíhačce žen na 10 km se Veronika Vítková postarala o nejlepší výsledek z celého působení české výpravy na tomto šampionátu, když skončila čtvrtá. Lea Johanidesová skončila 30., Jessica Jislová 38. a Lída Horká byla před čtvrtou položkou se čtyřmi dalšími účastnicemi ze závodu stažena. Stíhačku ovládla Irina Starychová z Ruska, druhé místo zajela Julia Džimová z Ukrajiny a třetí příčku obsadila další Ruska Světlana Šlepcovová.

Závěr mistrovství Evropy patřil závodu dvojic a smíšeným štafetám. Závod dvojic si poprvé vyzkoušela Veronika Vítková, jejímž parťákem byl Tomáš Krupčík. Češi běželi po třetí předávce první, dvě trestná kola Tomáše Krupčíka po ležce však nakonec znamenala osmé místo. Ve smíšených štafetách potěšil český kvartet ve složení Lea Johanidesová, Jessica Jislová, Jaroslav Soukup a Lukáš Kristejn pátým místem.