Koukalová třetí v masáku, poté velké štafetové trápení

Smíšené pocity z posledního víkendu v Anterselvě.

Koukalová třetí v masáku, poté velké štafetové trápení

V sobotu 21. ledna bylo v Anterselvě opět živo. Gabriela Soukalová předvedla skvělý výkon v závodu s hromadným startem. Ani trojitá výměna hůlky během jediného závodu ji nezlomila a po poslední střelbě jela do cíle jako první. Za ní však jelo německé duo Dahlmeierová-Horchlerová, které vyčerpanou Češku jen pár desítek metrů v cíli přejelo. Koukalová se už na odpor nezmohla a spokojila se s třetím místem. Nečekanou vítězkou se stala Nadine Horchlerová. Dařilo se i dalším Češkám, Eva Puskarčíková i s třemi chybami obsadila 11. místo, Veronika Vítková skončila s dvěma chybami na 14. místě.

Muži na tento výkon bohužel nenavázali. Z premiérového vítězství v „masáku“ se radoval Nor Johannes Böe. Nejlepší z Čechů byl až třiadvacátý Ondřej Moravec s třemi chybami. Michal Šlesingr minul terč čtyřikrát a skončil o příčku hůře, Michal Krčmář minul dokonce pětkrát a dojel osmadvacátý.

Velké trápení pak přinesly oba štafetové závody. Ženská sestava se na trať vydala bez Gabriely Koukalové, kterou trenéři nechali odpočívat. První úsek nově rozjížděla Lucie Charvátová. Při první střelbě musela dvakrát dobíjet, po trati však poté letěla a na druhou střelbu dojela jako čtvrtá. Strašák v podobě stojky však zasáhl i tentokrát. Jako jediná musela Češka na trestné kolo. Novickou ve štafetě byla na druhém úseku Lea Johanidesová. Ta musela celkem pětkrát dobíjet a ani běžecky na tempo ostatních soupeřek nestačila.  Eva Puskarčíková poté skvěle střílela i běžela, ale z 21. místa dokázala štafetu vytáhnout jen o jednu příčku. Veronika Vítková na střelnici ani jednou nechybovala a rychlým během posunula štafetu na konečné šestnácté místo. Češky doběhly téměř čtyři minuty za suverénními vítěznými Němkami.

Mužské štafety naopak zažily drama až do cíle, kdy o vítězi rozhodl až fotofiniš. Z vítězství se radovali Němci před Norskem. Češi bohužel do těchto bojů nezasáhli. První úsek rozjel Ondřej Moravec, který však předával až na 19. místě. Debutant Adam Václavík na druhém úseku pak na stojce pětkrát minul a musel na dvě trestná kola. Michal Šlesingr ani Michal Krčmář už pak ani nejeli naplno a skončili třináctí. 

Foto: www.biatlon.cz