Sprint biatlonistů – stříbro Koukalové a trápení mužů

Čeští muži se trápili, ženy zářily.

Nejen soupeři, ale i nepříjemné a proměnlivé podmínky na střelnici a možná i smolný den „pátek třináctého“ stály proti biatlonistům při čtvrtečním závodu ve sprintu na 10 km. Českým biatlonistům se totiž v závodě příliš nedařilo. Nejlepším z Čechů byl Michal Krčmář, který dojel s jednou chybou na 29. místě. Na body pak dosáhl už jen devětatřicátý Adam Václavík, který sice musel na trestné kolo hned dvakrát, a to při ležce, čistou stojkou se však opět mírně zvedl pořadím. I když bez bodů do hodnocení Světového poháru, do nedělního stíhacího závodu se ještě podívá Ondřej Moravec, který se třemi chybami skončil až na 52. místě.

Smolný závod to však byl pro Michala Šlesingra a Jaroslava Soukupa. U Šlesingra na tabuli s konečným pořadím svítily hned čtyři chyby, což mu vyneslo 65. místo, Soukup s třemi chybami skončil až sedmdesátý. Z vítězství po nějaké době opět radoval Francouz Martin Fourcade. Druhé místo vybojoval Rakušan Eberhard, třetí místo si vyjel Nor Svendsen.

Chuť českým biatlonovým fanouškům spravil sobotní sprint žen na 7,5 km. V čele závodu se pořadí rychle měnilo, kvůli sněžení však trenéři vysílali své favoritky až později s vysokými startovními čísly. Svého vítězství se konečně po dlouhé době dočkala finská závodnice Kaisa Mäkäräinenová, která nejenže zastřílela čistě, ale po trati doslova letěla. Čistou střelbu předvedla i Gabriela Koukalová, která nakonec vybojovala stříbro. Za létající Finkou zaostala o 22 vteřin. Osm vteřin za Češkou dojela Němka Dahlmeierová rovněž s nulou. Výsledková tabule nabídla ještě jeden zajímavý fakt, šest nejlepších žen aktuálního pořadí Světového poháru totiž obsadilo prvních šest míst tohoto závodu.

Kromě Koukalové na body dosáhly i všechny ostatní Češky. Nejrychlejší střelbu z celého startovního pole měla Eva Puskarčíková, která střílela za 44 vteřin. S jednou chybou vleže obsadila 14. místo. Veronika Vítková chybovala dvakrát a doběhla na 21. místě. Životní závod zajela i Markéta Davidová, která chybovala jen jednou vleže a skončila osmadvacátá. Nejenže se také podívá do nedělního stíhacího závodu, ale vyjela si historicky první body ve Světovém poháru. Na 42. místě skončila se třemi chybami Lucie Charvátová. Na body sice nedosáhla, ale na start stíhacího závodu se rovněž postaví.