Biatlon v Ruhpoldingu: Štafety „ozdobené“ trestnými koly

Světový pohár se přesunul do další destinace.

Biatlon v Ruhpoldingu: Štafety „ozdobené“ trestnými koly

Z Oberhofu se biatlonisté na další klání Světového poháru přesunuli do Ruhpoldingu. Prvními závody byly štafety. V případě mužské i ženské české štafety se fanoušci dočkali menších změn.

Mužskou štafetu ve středu 11. ledna nově rozjížděl Ondřej Moravec. Jednu chybu vleže ihned smazal a po čisté stojce předával na druhém úseku Jaroslavu Soukupovi na druhém místě. Hned po jeho první střelecké položce však nastal velký propad. Soukupovi se nepodařilo dobíjení a musel se poroučet na trestné kolo. Vestoje sice minul jen jednou, přesto předával až na 14. místě. Ležka se nevyvedla ani Michalu Šlesingrovi, když minul hned dvakrát. Oproti tomu na stojce exceloval s nulou a posunul českou štafetu na šesté místo. Finišman Michal Krčmář bojoval na trati ve skupině o čtvrté až šesté místo s Rakušanem Landertingerem a Ukrajincem Kilčickým. Na obou položkách vždy jednou opravoval a česká štafeta nakonec skončila pátá. Zvítězil výběr Norska před Ruskem a třetím Německem.

O den později vyrazily na trať ženy a pro českou štafetu zde bylo hodně otazníků. Na druhý úsek se nově postavila juniorka Markéta Davidová, do prvního ostrého závodu po nemoci nastoupila Veronika Vítková. Eva Puskarčíková rozjela štafetu tradičně skvěle a předávala Davidové na čtvrtém místě v dosahu čela závodu. Ležku ještě zvládla, ale problémy přišly na stojce. Bohužel se mladá závodnice nevyhnula trestnému kolu a štafeta se propadla až na patnáctou příčku s téměř dvouminutovým mankem na první místo. Veronika Vítková se po nemoci vrátila ve velkém stylu. Vleže zastřílela čistě a i když se při stojce nevyvarovala dvou omylů, úspěšným dobíjením a skvělým během vytáhla svůj tým na průběžné osmé místo.

Gabriela Koukalová na trati tradičně nechala všechny zbytky sil a neustále ukrajovala metry a předjížděla soupeřky. Na úplně čelo však byla ztráta příliš veliká. Nakonec dovezla českou štafetu na šestém místě. O rozdělení stupňů vítězů bojovaly tři týmy – Německo, Norsko a Francie. Až do posledního kola mělo nejlépe našlápnuto Norsko, které za celý závod jen jednou dobíjelo. Německá finišmanka Dahlmeierová ale k radosti domácího publika dokázala Norku předjet a zvítězit. Jen pár metrů před cílem Olsbuovou ještě přejela Francouzka Aymonierová a na fantasticky jedoucí Norsko zbyl nakonec bronz.

Foto: www.biatlon.cz