VE SLOVINSKU ZÁŘILA EVA PUSKARČÍKOVÁ

Poprvé v kariéře e došla pro individuální medaili v závodu Světového poháru.

VE SLOVINSKU ZÁŘILA EVA PUSKARČÍKOVÁ

Od pátku 9. do neděle 11. prosince bojovali čeští biatlonisté ve slovinské Pokljuce o co nejlepší umístění a body ve druhém kole závodů Světového poháru. A ani ze Slovinska Češi neodjížděli s prázdnou. Nové Město na Moravě, kde se od 15. do 18. prosince uskuteční třetí kolo Světového poháru, se tak už teď může těšit na výkony českých závodníků, které dopředu požene zaplněná Vysočina Aréna.

Na závody ve Slovinsku bude asi nejvíce vzpomínat Eva Puskarčíková. Ta v pátečním sprintu obsadila osmé místo, hned za sedmou Gabrielou Koukalovou. Veronika Vítková si také připsala body do celkového hodnocení SP, a to za 30. místo. Lucie Charvátová byla v cíli na 79. místě, Jesica Jislová pak doběhla na 81. místě. Z mužů si ve sprintu nejlépe vedl Michal Krčmář, který obsadil devátou příčku. Michal Šlesingr doběhl na 15. místě, Ondřej Moravec byl 31., Adam Václavík doběhl 50. a Tomáš Krupčík 51.

Životní závod zažila Eva Puskarčíková v sobotu, kdy byly na programu stíhačky. Po strhujícím finiši, ve kterém zdolala Francouzku Dorinovou-Habertovou, si zaslouženě vystoupala na stupně vítězů pro bronzovou medaili. Polepšila si i Veronika Vítková, která doběhla 15. Gabriela Koukalová se naopak výsledkovou listinou propadla na 26. místo. V elitní desítce závod dokončil opět Michal Krčmář, který tentokráte TOP 10 uzavíral. Ondřej Moravec si polepšil na 14. místo, Michal Šlesingr doběhl 19., Tomáš Krupčík byl 38. a Adam Václavík 50.

Nedělní štafety byly v podání českých kvartet jako na houpačce. Ženy po prvním úseku, na který nastoupila Eva Puskarčíková, dokonce vedly, ale dvě trestná kola Lucie Charvátové na druhém úseku srazila český tým až na dvanácté místo. Veronika Vítková vytáhla českou štafetu na šesté místo a finišující Gabriela Koukalová pozici ještě o dvě místa vylepšila a ženy tak skončily na nepopulární bramborové, čtvrté příčce.

Mužskou štafetu rozbíhal Michal Šlesingr a nevedlo se mu vůbec špatně. Tomášovi Krupčíkovi předával na osmém místě s minimální ztrátou. Stejně jako u žen byl druhý úsek i v podání mužů tím nejslabším. Češi vypadli z elitní desítky. Ondřej Moravec svůj třetí úsek zvládl výborně a Michalovi Krčmářovi předával na šestém místě. Nejlepší český biatlonista právě probíhající sezóny potvrdil svou formu a mužské kvarteto dovezl do cíle na pátém místě.

Kolotoč Světového poháru 2016/2017 se nyní ke svému třetímu dějství přesouvá do Nového Města na Moravě, kde na závodníky čekají sprinty, stíhačky a závody s hromadným startem.

 

Foto: www.biatlon.cz

--