OLDŘICH VANÍČEK BYL ZVOLEN VICEPREZIDENTEM MEZINÁRODNÍ TURISTICKÉ ALIANCE

Úspěch mezinárodní diplomacie ÚAMK.

OLDŘICH VANÍČEK BYL ZVOLEN VICEPREZIDENTEM MEZINÁRODNÍ TURISTICKÉ ALIANCE

Oldřich Vaníček, dlouholetý prezident ÚAMK a místopředseda Sdružení sportovních svazů ČR, byl Generálním shromážděním AIT (Mezinárodní turistická aliance, Alliance Internationale de Tourisme) v tajné volbě zvolen jejím viceprezidentem na následující tři roky.

Generální shromáždění AIT se sešlo v rámci zasedání Mezinárodní automobilové federace FAI, které se uskutečnilo ve vídeňském Hofburgu a kterého se zúčastnilo na 500 delegátů ze 126 zemí světa. Od roku 2015 je Oldřich Vaníček také viceprezidentem FIA pro Region I.

AIT byla založena v roce 1898 v Lucembursku jako Ligue Internationale des Asociace Touristes (LIAT) a dnes má své sídlo v Ženevě. Od roku 1919 působí jako AIT a od roku 1948 je řádným členem OSN, kde zastupuje zájmy národních automobilových asociací a cestovních klubů, které působí v rámci cestovního ruchu, mobility a motorismu. Činnost AIT je v současnosti zaměřena na podporu turistických aktivit v jednotlivých členských zemích. Vydává např. i tzv. Celní karnety (CPD), tedy záruční doklady, které umožňují dočasný vývoz a dovoz dopravních prostředků především do exotických zemí bez nutnosti skládat celní jistinu na hranicích.

„Celní karnety-CPD, jsou tím kouzelným a profesionálním mnohostránkovým dokladem, který umožňuje turistům i profesionálním známým cestovatelům uskutečňovat dobrodružné cesty z Čech až na konec světa, jako cesta dobrodruhů s Trabanty pod vedením Dana Přibáně napříč kontinenty“, doplnil nově zvolený viceprezident AIT Oldřich Vaníček.

 

Foto: ÚAMK

---