KOUKALOVÁ OVLÁDLA STÍHACÍ ZÁVOD, VE SPRINTU BRALA BRONZ

Stíhací závod se vydařil i Evě Puskarčíkové a Michalu Krčmářovi.

O víkendu 3. – 4. prosince absolvovali biatlonisté ve švédském Oestersundu závody ve sprintu a stíhací závody. Oproti vytrvalostním závodům, které závodníci absolvovali ve středu respektive ve čtvrtek, se ve Švédsku uklidnil silný vítr a na střelnici to bylo znát.

V sobotu se závodníci postavili na start sprintu, který rozhodoval o pořadí startovního pole pro nedělní stíhačky. Gabriela Koukalová se se 7,5 km dlouhou tratí a dvěma střeleckými položkami vypořádala z Češek nejlépe. Na střelnici ani jednou nechybovala a díky sedmému nejrychlejšímu běžeckému času si v cíli doběhla pro první stupně vítězů v letošní sezóně, když brala bronz. Závod se povedl i Evě Puskarčíkové, která skončila na 15. místě, a Lucii Charvátové. Té v cíli patřila 18. příčka. Veronika Vítková doběhla na 35. místě, Jesica Jislová skončila 96. a jako jediná tak do nedělní stíhačky nepostoupila.

Mužům se v sobotu tolik nedařilo. Nejlepší z Čechů byl na 17. místě Michal Šlesingr, který na střelnici jednou chyboval. Ondřej Moravec dokončil sprint na 35. místě, Michal Krčmář doběhl 38. Do stíhačky postoupil i Adam Václavík, kterému ve sprintu patřilo 55. místo. Jaroslav Soukup díky pomalému běhu a nepovedené střelbě doběhl 93. a do stíhačky se tak nepodíval.

Nedělní stíhačka přinesla českým barvám obrovskou radost. Gabriela Koukalová zvládla závod, do kterého startovala ze třetí pozice se ztrátou 20 vteřin na vítězku sprintu Dorinovou Habertovou z Francie, skvěle! Na střelnici z 20 terčů minula pouze jednou a i díky rychlému běhu nechala všechny své soupeřky za svými zády a mohla se tak radovat ze 13. vítězství ve světovém poháru. Skvělý závod zažila i Eva Puskarčíková, která se z 15. místa na startu posunula do elitní desítky na konečné 8. místo. Lucie Charvátová zaznamenala ve stíhačce nejrychlejší střelbu ze všech závodnic na startu a i díky tomu se posunula na 12. místo. Polepšila si i Veronika Vítková, která byla v cíli 18.

Na nejlepší výsledek mezi muži dosáhl Michal krčmář, který i díky bezchybné střelbě proklouzl v cíli do elitní desítky. Ve stíhačce doběhl na 7. místě. Polepšil si i Ondřej Moravec, který doběhl 18., Michal Šlesingr si díky čtyřem ranám mimo pohoršil na 22. místo a Adam Václavík vylepšil své postavení ze sprintu na 42. místo.

Ze Švédska se biatlonisté přesunou do slovinské Pokljuky, kde budou o body do světového poháru bojovat od 9. do 11. prosince.