Vytrvalostní závod biatlonistů byl jako na větrné hůrce

Pouze Vítková se vešla do elitní desítky.

Vytrvalostní závod biatlonistů byl jako na větrné hůrce

Švédská biatlonová mise pokračovala v Östersundu vytrvalostními závody. Kvůli silným větrným poryvům byl pro ženy tento závod velmi divoký. Například Němka Miriam Gössnerová udělala na střelnici jedenáct chyb, Finka Laukkanenová jen o jednu méně. Sedm trestných minut si připsaly Dorothea Wiererová, Gabriela Koukalová nebo Kaisa Mäkäräinenová.

Ani ostatní Češky si nevedly o nic lépe. Veronika Vítková chybovala hned třikrát už na první střelbě. Poté přidala ještě dvě chyby, nicméně díky skvělému běhu se vešla do první desítky, když skončila na devátém místě. Eva Puskarčíková začala nadějně, ale nakonec si připsala pět chyb a skončila patnáctá. O dvě příčky za ní byla Gabriela Koukalová, Lucie Charvátová s osmi chybami byla na 41. místě, Jessica Jislová s pěti chybami obsadila 52. místo. Ve vytrvalostním závodu na 15 km zvítězila Němka Laura Dahlmeierová, která si připsala pouze dvě trestné minuty, Francouzka Bescondová s jednou minelou byla druhá a třetí Běloruska Jurkevičová dokonce jako jediná zaznamenala čisté střelecké konto.

Povětrnostní podmínky se nezměnily ani pro závod mužů na 20 km. Se silným větrem si nejlépe poradil Francouz Martin Fourcade se dvěma trestnými minutami. Stejné střelecké konto si připsal druhý Johannes Bö z Norska, který jel dlouho na prvním místě. Třetí místo urval Bělorus Čepelin. Z Čechů byl nejlepší Ondřej Moravec na 17. místě, na střelnici vyrobil tři chyby. Michal Šlesingr skončil pětadvacátý (5 chyb), se stejným skórem skončil Michal Krčmář na 42. místě. Až na 95. doběhl Adam Václavík (11 chyb) a na 97. místě se usadil Jaroslav Soukup (10 chyb).

Foto: www.biatlon.cz