Biatlonisté opět v akci, Koukalová obhajuje celkové vítězství ve Světovém poháru

Juniorka Markéta Davidová zvítězila v IBU Cupu.

Biatlonová sezona 2016/2017 právě odstartovala. A první závody ve švédském Östersundu za sebou má česká reprezentace. Gabriela Koukalová navíc do této sezony vstoupila jako obhájkyně vítězství celého seriálu. První závody byly tradičně smíšené.

V neděli 27. listopadu se na trať 2x6 km a 2x7 km vydaly smíšené štafety. Závod skvěle rozjela Veronika Vítková, ale komplikace přišly hned při první střelbě. Dvě rány mimo, nezvládnutá oprava a trestné kolo v tu chvíli odsunuly českou štafetu až na předposlední 23. místo. Po druhé a mnohem úspěšnější střelbě nastal posun na 13. příčku. Dobíjení se nevyhnula na druhém úseku ani Gabriela Koukalová. Ta však dokázala manko o něco snížit dobrým během a Michalu Šlesingrovi předávala na sedmém místě, avšak s minutovou ztrátou na vedoucí štafetu. Muži se se střelbou poprali mnohem lépe a posunul českou štafetu na páté místo. Závěr patřil Ondřeji Moravcovi, který rovněž dobře střílel. Běžecky ho však přejeli Rus Šipulin a v cílové rovince ještě Švéd Lindström. Česká štafeta tak skončila na úvod Světového poháru na sedmém místě. Bezkonkurenčně zvítězila štafeta Norska, druhé místo vybojovalo Německo, třetí skončili Italové.

Poté následoval závod smíšených dvojic. Zde zvítězila francouzská dvojice Martin Fourcade a Marie Dorinová-Habertová, na druhém místě skončili Hauserová a Eder z Rakouska, třetí příčku obsadili Němci Preussová a Lesser. Čechům se v této disciplíně nedaří a bohužel smůlu neprolomili ani tentokrát. Eva Puskarčíková musela po ležce dokonce na dvě trestná kola a propadla se pořadím. Přestože další střelba se jí povedla jen s jedním dobíjením a skvěle zastřílel Michal Krčmář, ani výborným během neposunul české duo na lepší než 14. místo.

Prozatím nejúspěšnějším výsledkem se tak může pochlubit juniorka Markéta Davidová, která v uplynulých dnech zvítězila ve sprintu v nižší biatlonové soutěži IBU Cup. Davidová byla přitom oceněna jako Talent roku uplynulé sezony. Rodí se další biatlonová hvězda?