Finále ligy mládeže má svého vítěze. Nejlepším klubem je Nový Jičín

Plavecká sezona vyvrcholila v Mostu.

Ve dnech 12. až 13. listopadu se v Mostě uskutečnilo tradiční vyvrcholení celoroční plavecké sezony mladých sportovců - Finále ligy mládeže 2016. Po třech kolech Moravskoslezské a České ligy mládeže v ploutvovém plavání postoupila do finále trojice nejlepších družstev z Čech a Moravy.

„Tato soutěž je ukazatelem rozsahu a kvality základny mládeže klubů ploutvového plavání v České republice. Mladí ploutvaři  překonávají své osobní rekordy a je krásné, že pro kolektiv makají naplno,“ pochvaluje si Josef Nekl, předseda subkomise PP / RP  SPČR.

Mostecké finále se konalo s pořadovým číslem 15. Soutěže se zúčastnil předepsaný počet závodníků, kteří bojují o body pro celé družstvo. Tři chlapci a tři dívky soutěžili v kategorii E (11 let a mladší), 3+3 závodníci v kategorii D (12 a 13 let) a dvojice chlapců a dívek se představila v kategorii C (14 a 15 let). Kromě dvou ročníků, kdy skončil klub Laguna Nový Jičín na druhém místě, se vždy těšil z příčky nejvyšší. A letos tomu nebylo jinak.

Klub Laguna Nový Jičín zvítězil ve finále s 3 260 body a velkým náskokem před druhým Aquaklubem Liberec (2 453 b.) a třetím klubem Pulec Praha (1 917 b.). Na dalších místech se umístily tyto kluby: KSP Olomouc (1 838 b.), Uhlomost Sport Most (1 496 b.), KSP Skorpen Přerov (1 479 b.).