Psí dvojboj ve Strančicích – MČR dobrmanů a kvalifikační závod boxerů

Dobrmani a boxeři změřili síly na jednom místě.

V neděli 16. října se ve Strančicích konalo dlouho odsouvané mistrovství České republiky dobrmanů a zároveň Justizův Memoriál v kategorii IPO3, který byl pro boxery zároveň kvalifikačním závodem na MS ATIBOX 2017. Pořadateli akce byly Dobrman klub České republiky a Boxer klub České republiky.

Závod obou plemen se konal v areálu SK Strančice a posuzováním byli pověřeni Karel Nedvěd a Miroslav Ryneš, kteří svým přístupem přispěli k velmi pohodové atmosféře závodu. Psy řádně prověřili figuranti Vojtěch Filip a Milan Římek. Stopy byly poctivě našlapány pány Stanislavem Korábem, Antonínem Junem a Karlem Mošničkou.

V kategorii IPO 3 soutěžilo 9 boxerů a 7 dobrmanů. K této kategorii byl také přidružen stobodový závod dle zkoušek MZŘ FPr1 (stopa dle IPO1), UPr1 (poslušnost dle IPO1), SPr 1 (obrana dle IPO1) aneb „Vyber sám, co vás baví a co vám jde“. Vítězem Justitzova memoriálu v kategorii IPO3 se stala s velkým náskokem Kateřina Racková a pes Bosckoph Sir Chaplin. Jejich body A 97, B 96, C 93 jim zajistily mezi boxery nejlepší poslušnost a obranu a celkovým počtem 286 bodů vybojovali titul i pro absolutního vítěze závodu. Boxer tak porazil všechny dobrmany. Na druhém místě skončila Iva Fojtíková a Balrog z Ringu s 247 body a třetí místo obsadil Jaroslav Lysák a Sass Suum CuiQue s 225 body.

Mistrem republiky dobrmanů se stal Josef Okáník se psem Chriss Royal Dux s 284 body, který si také jako Bosckoph Sir Chaplin vybojoval titul CACT. Na druhé příčce se umístila Leona Sosnová se psem Apollo od Novomlýnských jezer a s 280 body získala titul res. CACT. Na třetím místě skončila Jaroslava Mikulecká se psem Baltazar v.d. Pegnitzratzen s 266 body.