Mezinárodní plavecký závod NEMO Trophy se konal ve Zlíně

Konec roku mají plavci opravdu nabitý.

Během posledního říjnového víkendu se v padesátimetrovém krytém bazénu ve Zlíně konaly tradiční závody v ploutvovém plavání a rychlostním potápění NEMO Trophy 2016. V otevřeném závodě se plavci utkali v několika disciplínách bez rozdílů kategorií.

Na programu byly disciplíny 50, 100, 200, 400, 800 a 1500 PP, dále 50, 100, 200, 400 a 800 RP a 50, 100, 200 BiFins. Součástí akce byl i vložený závod 50 PP pro děti.

Mezinárodního závodu se kromě českých reprezentantů zúčastnili i Slováci a Maďaři. Nejlépe se dařilo závodníkům z Nového Jičína, kteří si připsali nejvíce prvenství. V závěrečném hodnocení nejlepšího bodového výkonu z celé soutěže získal první místo Jakub Jarolím z Nového Jičína za svůj výkon na trati 50 metrů RP, druhý byl jeho stájový kolega Martin Mazač za stejný závod a třetí místo vybojoval maďarský reprezentant Alex Moszár za disciplínu 200 metrů PP.