Kynolog Václav Ouška je mistrem světa v soutěži německých ovčáků

Češi uspěli na mistrovství světa ve sportovní kynologii.

Kynolog Václav Ouška je mistrem světa v soutěži německých ovčáků

Po nedávném vynikajícím výsledku na letošním MS FCI všech plemen, dosáhli obdivuhodných výkonů čeští reprezentanti také na mistrovství světa WUSV v německém Meppenu, které se konalo od 4. do 9. října.

Tato akce je každoročním svátkem pro plemeno německých ovčáků ve sportovní kynologii podle mezinárodní zkoušky IPO 3. A letos se dokázali Češi probojovat hodně vysoko včetně příčky nejvyšší. Mistrem světa se s 289 body stal Václav Ouška a Qvido Vepeden. O pouhý jeden bod tak překonal Slováka Jozefa Adamuščina s Haryssonem Ad-Gürem, třetí místo vybojoval Sjacky Cnossen a Pablo van Hamersslag z Nizozemí (283 b.).

Další český reprezentant Martin Pejša se Zea Aritar Bastet skončil na pátém místě (281 b.), Jitka Duffková s Alex z Kristova obsadila 11. místo (276 b.), Marek Černý s Extreme Orex Aykmar (270 b.) skončil na 21. místě, 26. příčku obsadil Patrik Heinzke s Dorotou Anilorak (269 b.)

V součtu bodů se Češi umístili na nejvyšší příčce i mezi týmy (846 b.), na druhém místě skončili Američané (831 b.) a třetí zůstali Slováci (825 b.).

KOMPLETNÍ VÝSLEDKY NALEZNETE ZDE: https://www.schaeferhunde.de/en/wusv-wm/results/

Text a foto: www.kynologie.org