SKVĚLÍ RAFTAŘI VEZOU Z MISTROVSTVÍ SVĚTA 24 MEDAILÍ

Češi jsou nejúspěšnější zemí letošního MS čtyřčlenných posádek, které hostilo Al Ain.

SKVĚLÍ RAFTAŘI VEZOU Z MISTROVSTVÍ SVĚTA 24 MEDAILÍ

České raftařské posádky na mistrovství světa ve Spojených arabských emirátech nenechaly nikoho na pochybách, že patří dlouhodobě mezi absolutní světovou špičku a domů vezou hned 24 cenných kovů – 10 zlatých, 8 stříbrných a 6 bronzových medailí, čímž překonali i takové raftařské mocnosti jako jsou Británie (20 medailí), Brazílie (19 medailí) či Japonsko (13 medailí)!

Mistrovství světa čtyřčlenných posádek hostilo v termínu od 31. října do 5. listopadu 2016 město Al Ain a Českou republiku zde reprezentovalo sedm posádek v kategoriích muži, ženy, veteráni, veteránky, junioři a juniorky do 23 let a dívky do 19 let. Každá posádka na MS musela tradičně absolvovat 4 soutěžní disciplíny, kterými byly sprint, H2H, slalom a sjezd, ale medailí si domů mohly odvézt pět, včetně té za celkové umístění. A jak si na mistrovství světa vedly české posádky?

V kategorii mužů reprezentovala Českou republiku posádka TR HIKO (Aleš Daněk – kapitán, Jan Šťastný, Jan Havlíček, Ondřej Pinkova, Ondřej Rolenc). Čeští muži zvítězili v disciplínách sprint a H2h, ve slalomu dojeli do cíle na druhém místě. Bohužel závěrečný sjezd se jim nevydařil a dojeli až devátí. V celkovém hodnocení patří posádce TR HIKO druhé místo.

Ženy reprezentovala posádka TR Omega (Michaela Kratochvílová – kapitán, Lenka Bauerová, Zuzana Valtrová, Hana Kaňkovská, Kateřina Vacíková), která stejně jako muži brala v celkovém hodnocení mistrovství světa stříbrnou medaili za druhé místo. K tomu ženy přidaly i mistrovský titul ve sprintu, dvě stříbra v H2H a ve sjezdu a páté místo ve slalomu.

Veteráni vyslali do bojů mužskou posádku TR MASTER (Jiří Vrba – kapitán, Zbyněk Netopil, Stanislav Hajský, Michal Hric, Jan Šťastný), která cenný kov vybojovala ve všech disciplínách. Zlaté medaile brali veteráni ve sprintu, H2H, slalomu i v celkovém hodnocení. Bronz pak přidali ve sjezdu. Veteránky reprezentovala posádky Kočičky Letohrad (Petra Halašková – kapitán, Lucie Binarová, Alena Panenková, Renata Mrazová), která získala stříbro v H2H a bronz ve zbývajících třech disciplínách. Celkově to však českým veteránkám stačilo jen na nepopulární bramborovou, čtvrtou příčku.

Ve skvělém světle se předvedli junioři do 23 let z posádky RK Hodonín (Tomáš Martinka – kapitán, Antonín Martinka, Jindřich Blanář, Vojtěch Přikryl), kteří se stali celkovými mistry světa. Zlato brali i v H2H a ve slalomu. Ve sprintu i ve sjezdu získali mladí čeští muži bronzové medaile. Cenných kovů se dočkaly i juniorky do 23 let z posádky TR juniorky (Lenka Sováková -  kapitán, Blanka Martinková, Klára Smetánková, Klára Horová), které vybojovaly dvě stříbrné medaile v H2H a ve slalomu. Ve sprintu obsadily čtvrté místo, sjezd kvůli indispozici Kláry Horové dívky nedokončili.  Českým juniorkám patří v celkovém hodnocení šesté místo.

Doslova „bramborový“ šampionát zažily dívky do 19 let z posádky LET´S GO (Michaela Šedová – kapitán, Veronika Čermáková, Adéla Koclířová, Tereza Patlejchová), které ve všech čtyřech disciplínách i v celkovém pořadí obsadily čtvrté místo.

---
---
---
-