Češka Martina Magnoli Klimešová získala titul mistryně světa v agility!

Obrovský světový úspěch pro českou kynologii.

Češka Martina Magnoli Klimešová získala titul mistryně světa v agility!

Česká reprezentace na nedávném mistrovství světa v agility ukázala, že se musí s Čechy v této disciplíně počítat, a to i na mezinárodním poli. Světový šampionát se konal ve dnech 22. až 25. září ve španělské Zaragoze a pro Česko v něm cinkl titul nejvyšší.

V kategorii Medium se mistryní světa stala Martina Magnoli Klimešová s Kiki. Česká dvojice nastupovala do běhu agility poslední. Po vyhraném jumpingu navíc byla ve složité pozici, když všichni soupeři čekali, jak si povede. Martina Magnoli Klimešová s Kiki však potvrdily svojí profesionalitu, zkušenost a umění se soustředit a vše dotáhly do úžasného vítězného konce. V této kategorii pak ještě zajímavých výsledků dosáhly Kateřina Malačková s Jackie (v součtu 10. místo) a Radka Mokrišová s Easy (v agility 15. místo).

Kategorie Large měla taktéž bohaté české zastoupení se zajímavými výsledky: Tereza Králová a Exsplosive Essay (v jumpingu 2. místo), Tereza Otýpková a Bombardino Bohemi (v jumpingu 29. místo) a Radovan Liška a Oress Rubínové srdce (v jumpingu 5. místo).

V kategorii Small soutěžila Martina Konečná a Inchem (v součtu 13. místo), Jana Šedivá a Jasmínka (v jumpingu 27. místo) a Eva Lačňáková a Chiqi (v agility 30. místo). České družstvo v této kategorii (ve složení Eva Lačňáková a Chiqi, Martina Konečná s Inchem, Jana Šedivá s Jasmínkou a Monika Šaling s Aschley) pak ještě získalo celkově čtvrté místo.

Text: s využitím textu Českého kynologického svazu
Foto: ČKS