V Trhové Kamenici se konaly hned dva závody ve spearfishingu

Jednalo se o poslední závody v lovu ryb na nádech v tomto roce.

V Trhové Kamenici se konaly hned dva závody ve spearfishingu

Ve dnech 30. září až 2. října se v krásném zatopeném lomu v Trhové Kamenici uskutečnil poslední letošní Pohár Trhové Kamenice 2016, kde se soutěžilo v lovu ryb na nádech – spearfishingu. Zároveň se zde konalo i druhé kolo mistrovství České republiky v téže disciplíně.

„Spearfishing je potápěčská sportovní disciplína, která předpokládá umění lovit ryby v jejich přirozeném prostředí, a to vše pouze na nádech. Loví se jen nasazené ryby, kapři, kteří jsou nakoupeni za startovné a nasazeny do lomu těsně před závodem. Každá ulovená ryba je ohodnocena 300 body + každý gram váhy ryby je za 1 bod. Např. tedy dvě kila vážící ryba znamená 2 300 bodů,“ vysvětlila pravidla ředitelka závodu Ludmila Vařeková. Každý závod se skládá z devíti kol, každý závodník stráví ve vodě 3 x 40 minut. „V případě, že se ryby neuloví, zůstávají v lomu,” dodala Vařeková.

V posledním závodu letošního roku v lovu ryb na nádech se na prvním místě v Poháru Trhové Kamenice umístil českobudějovický závodník Pavel Flosman z Klubu potápěčů Neptun I, na druhém místě skončil Ivan Drozd z Klubu potápěčů Pardubice I a na třetím místě Karel Říha ml. z Klubu potápěčů Blatná I.

V závodu družstev zvítězil tým Neptun I ve složení Stanislav Pazderník, Jiří Pražák a Pavel Flosman, na druhé příčce se umístilo družstvo KP Pardubice I ve složení Ivan Drozd, Karel Hons a Jana Nováčková a na třetím místě družstvo Blatná I ve složení Karel Říha st., Michal Stružka a Karel Říha ml.

V Trhové Kamenici zároveň probíhalo i 2. kolo mistrovství České republiky ve spearfishingu. Závodu se účastnilo deset trojčlenných družstev. Tři družstva z Blatné I, Blatná III a Junior Team, dvě družstva z Pardubic – I a II, dvě družstva z Hradce Králové I a II, jedno družstvo z České Lípy, jedno z Českých Budějovic Neptun I a družstvo Pašáci.

Mistrem České republiky pro rok 2016 se stal Michal Stružka z týmu Blatná I, který v závodech ulovil celkem 15 kaprů. Jako druhý se v jednotlivcích umístil Ivan Drozd z týmu Pardubice I a na třetím místě skončil Karel Říha ml. z družstva Blatná I oba s úlovky 12 kaprů.

V týmové soutěži se Mistry České republiky pro rok 2016 stalo družstvo Blatná I (celkem 38 kaprů), na druhém místě Pardubice I (27 kaprů) a na třetí místo vybojovalo družstvo Neptun I (26 kaprů).

VÝSLEDKY MČR VE SPEARFISHINGU 2016 - 1. + 2. KOLO:

MČR ve spearfishingu 2016_vysledky_1.+2

 

Text: Ludmila Vařeková
Foto: Stanislav Pazderník