Orientační potápěči vybojovali na evropském šampionátu 16 medailí

Cenné kovy dovezli dospělí i junioři.

Orientační potápěči vybojovali na evropském šampionátu 16 medailí

Čeští orientační potápěči se na začátku září zúčastnili v německém Störitzsee dvou významných mezinárodních soutěží. Ve dnech od 3. do 11. září se zde konal 31. ročník mistrovství Evropy a zároveň 8. ročník mistrovství Evropy juniorů. Česká výprava vyslala do bojů desítku účastníků a každý se vrátil s medailí.

Zlatý kov ze soutěže seniorů v individuální disciplíně získaly Vendula Resová v Mkurzu, Zuzana Štěpánková v disciplíně Hvězda a Naďa Tylová za Paralel. Stříbrnou medaili vybojoval Jakub Němeček v disciplíně Hvězda a Zuzana Štěpánková v disciplíně Tyče. Češi mohli přidat další zlatou i v části Sjíždění, o nejcennější kov však družstvo mužů připravilo pětadvacetivteřinové zdržení jednoho závodníka na bodě A. Výborný výkon týmu zejména v druhé polovině závodu tak družstvu ve složení Jakub Němeček, Jiří Petržilka, Jan Skružný a Martin Šmejkal přinesl druhé místo. O kvalitě českých reprezentantů, kterým však chybělo často trochu štěstí na pódiové umístění, svědčí i pět bramborových míst.

V letošním roce se vytáhli i čeští juniorští reprezentanti, kteří z osmi dosud pořádaných MEJ byli tentokrát nejúspěšnější. Pouze tříčlenná česká výprava mladých sportovců dohromady získala deset medailí! Eliška Šimůnková získala čtyři medaile (2x zlato v disciplíně Hvězda a Paralel, 2x bronz v disciplinách Tyče a Mkurz). Čtveřici kovů vybojoval i Jakub Valníček (2x zlato za Tyče a Mkurz, 1x stříbro v Paralelu a 1x bronz v disciplíně Hvězda). Třetí z juniorů, Lucie Žížalová obsadila 2x 3. místo, a to v disciplíně Hvězda a Paralel.

Text a foto: Svaz potápěčů České republiky