HASIČI ZNAJÍ MISTRA ČR V DISCIPLÍNÁCH TFA

II. mistrovství ČR o nejtvrdšího hasiče se uskutečnilo v Štramberku.

HASIČI ZNAJÍ MISTRA ČR V DISCIPLÍNÁCH TFA

Za velmi příjemného počasí se v sobotu 1. října 2016 ve Štramberku v Moravskoslezském kraji uskutečnilo II. mistrovství ČR dobrovolných hasičů v disciplínách TFA – nejtvrdší hasič přežije. Na místním náměstí se divákům představilo celkem 64 mužů z celé České republiky a mimo pořadí závodily dokonce i dvě ženy. Na závodníky čekaly celkem 4 samostatné úseky, v jejichž rámci se museli vypořádat s různými úkoly, které plní v plné hasičské výzbroji a dokonce i s dýchacím přístrojem.

Mezi disciplíny TFA patří např. rozvinutí a rozložení hadic (60 m) a jejich následné smotání a uložení, 80 úderů obouruční palicí, přesun závaží (20 kg) tunelem, přenos figuríny, překonání bariéry (3 m) aj. Ve Štramberku museli závodníci zdolat také 396 schodů a 70 výškových metrů při výstupu na vrchol Štramberské Trúby.

Závodníci byli rozděleni do 2 kategorií. V kategorii do 35 let zvítězil David Pašek (Moravskoslezský kraj), který celou trať zvládl za 6:30,9 s a stal se tak mistrem ČR v TFA pro rok 2016. Druhý byl Michal Skřivánek (Jihomoravský kraj), třetí příčku obsadil Zdeněk Šejbl (Pardubický kraj). V kategorii nad 35 let se mistrem ČR stal Tomáš Máca (Jihomoravský kraj) s časem 6:41,1 s, druhé místo vybojoval Zbyněk Kadlčík a třetí skončil Josef Černíček (oba Zlínský kraj). V hodnocení krajů, do kterého se započítávaly výsledky 3 nejlepších jednotlivců z každého kraje, obsadili první místo zástupci Jihomoravského kraje. Druhé místo patří „domácím“ závodníkům z Moravskoslezského kraje a třetí příčku vybojovali hasiči Zlínského kraje.

Opomenout nelze ani doprovodný program, který so organizátoři připravili pro děti. Tím byla nejen mini TFA dráha, kterou si vyzkoušelo 40 dětí, ale také preventivně výchovná činnost, do které se zapojilo na 160 dětí.

 

Foto: požáry.cz

---
---