ABSOLUTNÍMI MISTRY ČR V CTIF JSOU MUŽI Z KRÁLOVEHRADECKÉHO KRAJE A ŽENY ZE SKALICE

Sedmý ročník MČR v CTIF hostil opět Dvůr Králové nad Labem.

ABSOLUTNÍMI MISTRY ČR V CTIF JSOU MUŽI Z KRÁLOVEHRADECKÉHO KRAJE A ŽENY ZE SKALICE

V sobotu 24. září 2016 se na letním stadionu ve Dvoře Králové nad Labem uskutečnilo v pořadí již sedmé mistrovství České republiky družstev v klasických disciplínách CTIF. O mistrovské tituly se utkalo celkem 19 družstev mužů a žen – 18 družstev dobrovolných hasičů a 1 družstvo profesionálních hasičů – z celé České republiky, ale i ze zahraničí, ze Slovenska či Polska. Týmy se utkaly ve dvou disciplínách – v požárním útoku CTIF (nasucho) a v e štafetě CTIF.

Celá soutěž byla hodnocena dle soutěžního řádu mezinárodní soutěže v klasických disciplínách CTIF. Každý člen týmu má přesně předepsané úkony, které provádí. Pro výsledek tak v první řadě není rozhodující rychlost provedení disciplín, ale hlavní je přesnost provedení. Na to dohlíží početní sbor sudích, který ve Dvoře Králové tvořili nejen čeští rozhodčí, ale doplnili je i jejich kolegové z Rakouska.

Mistry ČR mezi družstvy dobrovolných hasičů se stali muži A z SDH Frýdek Místek a muži B z Chlumce nad Cidlinou. V kategorii žen zvítězily ženy A z SDH Vlčnov a ženy B z SDH Skalice. Absolutními mistry ČR se pak stali profesionální hasiči z HZS Královehradeckého kraje a ženy z SDH Skalice.

Na domácím šampionátu družstva nebojovala jen o české vavříny, ale ve hře byl i postup na XVI. Mezinárodní soutěž CTIF 2017, kterou hostí rakouský Villach. Postup do Rakouska si vybojovalo hned sedm družstev dobrovolných hasičů mužů (Michálkovice, Kostomlátky, Zibohlavy, Vlčnov M3, Vlčnov M1, Frýdek, Chlumec nad Cidlinou), 5 družstev žen (Bludov, Velké Meziříčí, Písková Lhota, Vlčnov, Skalice) a družstvo profesionálních hasičů Královehradeckého kraje.

CTIF je zkratka Mezinárodního technického výboru pro prevenci hašení požárů, což je nejvýznamnější celosvětová organizace pro výměnu zkušeností v oblasti požární ochrany, pomoci a záchrany při katastrofách. S touto organizací jsou úzce spojeny také soutěže v CTIF a různé mezinárodní soutěže, které se pořádají nejen u nás, ale i v zahraničí a prohlubují přátelské vztahy mezi hasičskými sbory členských zemí. V současnosti je v rámci CTIF sdruženo asi 50 členských států a 30 přidružených členů.

---
---
---
-