Prvenství z Barcelony i Gmundenu

Na vítězné vlně pluje také v závěru sezony biketrialový král Václav Kolář.

Prvenství z Barcelony i Gmundenu

Sportovec z ÚAMK Biketrialu Blansko vyhrál v sobotu 17. září v Barceloně velmi prestižní klání na umělých překážkách podle pravidel Mezinárodní biketrialové unie BIU a obhájil loňské prvenství.

Druhé vítězství na mezinárodním poli pro ÚAMK dosáhla o předposledním zářiovém víkendu při cyklotrialovém Rakouském poháru v Gmundenu Denisa Pecháčková v barvách Cyklo-Trial Clubu Střední Čechy.

Barcelona
World Biketrial Indoor Cup je název exhibice pro pozvanou osmičku nejlepších závodníků. „Indoor“ znamená biketrialovým dialektem zápolení na umělých překážkách v hale i mimo ni.

Společně na 20palcových i horských 26palcových bicyklech poměřili síly v katalánské metropoli světová jednička Vašek Kolář, trojka Španěl Raul Gutierrez, čtyřka Rafa Tibau z Katalánska, pětka Lotyš Arvis Dermaks, šestka Marco Bonalda z Itálie, osmička Armand Molla a nejlepší junior Domenec Llado, oba z Katalánska. Do Barcelony nedorazil pouze druhý v rankingu BIU Brit Ben Savage.

Sportovcům připravil šest atraktivních sekcí v atriu historického centra Barcelony v pozici hlavního organizátora Ot Pi, nejuznávanější legenda tohoto sportu.

Od první jízdy se usadil v čele Kolář a vybudoval si slibný náskok: „Pak jsem ale jednou chyboval a výsledek byl napínavej až do úplně poslední speed trialové jízdy, protože jsem vedl jen o tři body. Závěrečný přímý souboji s Rafou jsem večer dokončit musel, jinak by zvítězil celkově Tibau,“ vysvětlil trojnásobný mistr světa i Evropy.
S chladnou hlavou Vasha, jak se Kolářovi přezdívá, potvrdil, že v biketrialu na něj zpravidla nikdo nemá a vyhrál i tento duel. „Před závodem jsem se cítil unavenej, ale před fantastickými diváky jsem na to nemyslel. Chtěl jsem podat co nejlepší výkon a mám obrovskou radost, že se mi to podařilo,“ dodal 25letý šampion.

Pořadí biketrialové exhibice v Barceloně: 1. Kolář (CZE), 2. Tibau (CAT), 3. Bonalda (ITA)

Gmunden
Vyzkoušet cyklotrialový Rakouský pohár vyrazili v sobotu do lázeňského Gmundenu v Horním Rakousku u jezera Traunsee Pecháčkovi z ÚAMK Cyklo-Trial Clubu Střední Čechy. Devítiletá Denisa zvítězila ve své věkové kategorii v sobotu i v neděli, šestiletá Daniela byla první den čtvrtá, pak sedmá.
„V Rakousku panovala skvělá atmosféra, překážky pořadatelé postavili tak, aby si na své přišli hvězdy, jakou je třeba domácí Thomas Pechhacker, ale také začátečníci. Denisa měla stejnou radost ze společné fotky s Thomasem jako z obou vítězství,“ tlumočil otec Libor Pecháček.

Rakušan Pechhacker je před závěrečným závodem Světového poháru cyklotrialistů sedmý a dvakrát letos postoupil až do šestičlenného finále.

Kyjov
Sobotním startem v Barceloně dobrovolně uvolnil Kolář v Kyjově nejvyšší příčku v předposledním závodě biketrialového mistrovství ČR mezi eliťáky. Toho nejlépe využil Martin Kakáč, jenž nechal za svými zády dvojici z klubů ÚAMK – druhého Davida Herku z Hodonína a třetího Martina Štěpánka z Hamrů nad Sázavou.

Prvenství ve druhé mistrovské kategorii juniorů získal po napínavém souboji Marek Pochtiol, jenž zdolal o čtyři body Lukáše Janku z ÚAMK Biketrialu Olomouc.

 

Text: ÚAMK, foto: ÚAMK, uci.ch

Foto_2267_altFoto_2268_altFoto_2269_alt
Foto_2270_altFoto_2271_alt