SOPTÍKŮM POČASÍ NEPŘÁLO

Krajský festival hasičských přípravek hostil Plzeňský kraj a poznamenalo jej počasí.

SOPTÍKŮM POČASÍ NEPŘÁLO

V sobotu 17. září se na náměstí v Kašpara Šternberka v Radnicích u Rokycan uskutečnil Krajský festival přípravek hasičů. Nejen s pořadateli, ale především s účastníky a návštěvníky festivalu si zahrála příroda. Celý program doprovázel vydatný déšť, který měl za následek, že se na náměstí v Radnicích sešly pouze čtyři týmy malých hasičů – soptíků.

Jako první se divákům a zástupcům SH ČMS předvedla malá hasičata z Čelákovic, která přihlížejícím předvedla jednu z disciplín hry PLAMEN – požární útok. Po nich na deštěm smáčené náměstí nastoupili soptíci z Domažlic, kde před 21 lety myšlenka hasičských přípravek vznikla. Zástupci z Domažlic předvedli mimo jiné štafetu doprovázenou hudbou, tanec na písničku s hasičskou tématikou i hašení repliky slavné domažlické brány.

Soptíci ze Švihova, jimž dělal doprovod maskot v podobě dráčka, při svém představení na náměstí předvedli pohádku O smutné hadici, která jim nakonec pomohla uhasit požár lesa. Jako poslední se představili soptíci z Němčovic. Ti mimo jiné předvedli hašení požáru místní školky, který neprodleně uhasili, zatančili s hasičskými žebříky a k další ukázce, kterou byl požární útok a opět hašení požáru, přijeli dokonce pojízdnou zmenšeninou hasičského vozu.

Nejen pro zúčastněné děti byl připraven i doprovodný program. Původně plánovaný seskok parašutistů musel být kvůli přetrvávajícímu dešti zrušen, ale přítomní, kteří vydrželi až do konce, se mohli pobavit i s pejsky, kteří se svými páníčky předvedli jednu z velmi atraktivních kynologických disciplín agility.

I když letošnímu festivalu přípravek hasičů počasí nepřálo a podepsalo se na účasti družstev malých hasičů, patří pořadatelům z SDH Němčovice dík za uspořádání setkání a těm, kteří přišli na náměstí soptíky podpořit, se malá hasičata odměnila velikým nasazením, které z nich při ukázkách vyzařovalo.

---
---
---
---
--