Soukup ovládl i stíhačku, mezi ženami bodovala Vítková

V Letohradu byly k vidění další skvělé výkony českých biatlonistů.

Soukup ovládl i stíhačku, mezi ženami bodovala Vítková

Letohradské klání biatlonistů na kolečkových lyžích v rámci mistrovství České republiky o uplynulém víkendu přineslo druhý titul Jaroslavu Soukupovi. Ten po sobotním sprintu vyhrál i nedělní stíhací závod.

Formát stíhaček byl však rozdílný oproti běžným závodům známým například ze Světových pohárů. Závodníci nastoupili na start sice v pořadí po sprintu, ale na trať vyráželi v pevných pětivteřinových intervalech. „S holkama jsme se brzo sjely, běžely jsme pohromadě, a to mi vyhovovalo,“ líčila Veronika Vítková (na snímku), která odstartovala jako třetí za Evou Puskarčíkovou a Paulínou Fialkovou. Po třetí položce už závodu vévodila. „Obě stojky se mi povedly, zvládla jsem je odstřílet rychle a v rytmu, jako na tréninku,“ potěšilo ji. Byla ráda, že v závěru závodu nemusela s nikým finišovat. „Na souboj jsem už totiž neměla sil.“

Druhé místo v závodě na 10 km nakonec udržela Slovenka Fialková, třetí doběhla Gabriela Koukalová, jež startovala až z dvanáctého místa.

V závodě mužů na 12,5 km na nejvyšší stupínek opět dosáhl Jaroslav Soukup, který se zaskvěl výbornou střelbou. Během čtyř položek minul pouze jeden terč na první stojce. „To je pro mě asi nejlepší zpráva z celého závodu, protože jinak jsem prožíval dost velké trápení. Trať tady v Letohradě je kopcovitá, dobrá pro silové typy, ale já jsem spíše technik,“ poukázal na svoji subtilní postavu. „V závěru závodu už jsem byl doslova ´mrtvej´, a tak jsem byl rád za náskok, který jsem si předtím vybojoval.“ Stejně jako celý tým i on se snaží zrychlit během letní přípravy střelbu, zejména manipulaci do prvního výstřelu.

Druhý doběhl Tomáš Hasilla ze Slovenska a třetí místo vybojoval Lukáš Kristejn, když v dramatickém dojezdu udolal Ukrajince Pidrušného. Výkony Lukáše Kristejna byly ostatně překvapením celého šampionátu. „Myslím, že oproti předchozím rokům jsem stabilizoval střelbu. Za to jsem rád. Navíc si mi dařilo s ostatními kluky držet krok i na trati,“ pochvaloval si „Teď bude důležité, abych si výkonnost přenesl i do zimních měsíců.“

Text a foto: www.biatlon.cz

Kompletní výsledky na www.biatlon.cz