MČR ve sprintu na kolečkových lyžích ovládli Puskarčíková a Soukup

Biatlonisté nezahálí ani mimo hlavní závodní sezonu.

MČR ve sprintu na kolečkových lyžích ovládli Puskarčíková a Soukup

Nejen čeští biatlonisté se sjeli o víkendu do Letohradu, kde se konalo mistrovství České republiky v biatlonu na kolečkových lyžích. Z prvenství v areálu v Šedivském lomu se v úvodní disciplíně – sprintu – radovali Eva Puskarčíková a Jaroslav Soukup, oba členové SKP Kornspitz Jablonec.

Závody měly mezinárodní účast, vedle Čechů se na start postavili i reprezentanti Slovenska, Ukrajiny či Polska. „Kolečkové lyže rozhodně nejsou mojí parádní disciplínou. Bojím se. Střelba mě dnes podržela, ale v kopcovité trati se mi nejelo vůbec dobře. O to větší mám teď radost. Myslím, že na kolečkových lyžích je to můj nejlepší výsledek,“ řekla překvapivá vítězka na trati 7,5 km Eva Puskarčíková. Na druhé místo dosáhla Paulína Fialková ze Slovenska, třetí skončila Veronika Vítková. Závod se naopak nepovedl české jedničce Gabriele Koukalové, která v každé ze dvou položek minula čtyři terče a obsadila až 12. místo.

O moc lepší výkon nepředvedli ani mužská esa, Ondřej Moravec a Michal Šlesingr v závodě na 10 km, když oba minuli tři terče hned při první položce. Moravec skončil jedenáctý, Šlesingr až šestnáctý. Na stupně vítězů se neprobojoval ani další člen letohradské party Michal Krčmář, který skončil po jedné chybě vleže a jedné vstoje pátý.

Z vítězství se radoval Jaroslav Soukup, který chyboval jednou pouze vleže, vstoje mířil přesně. „Vůbec jsem to nečekal, protože zdejší trať patří k nejtěžším. Před střelnicí je táhlý kopec, který bere hodně sil i koncentraci. Před první ránou jsem se musel vždy hodně vydýchat,“ vyprávěl po závodě. „Ale jsem rád, že jsem to zvládnul, protože takové povzbuzení už jsem potřeboval,“ narážel Soukup ještě na svoji nepříliš úspěšnou zimní sezónu. Na druhém místě skončil Lukáš Kristejn, na třetí místo dosáhl Dmitro Pidrušnyj z Ukrajiny.

Kompletní výsledky naleznete na www.biatlon.cz

Text a foto: www.biatlon.cz