ČEŠTÍ PSOVODI ZÁŘILI NA MISTROVSTVÍ SVĚTA

Reprezentanti Svazu záchranných brigád ČR vybojovali dvě světová zlata.

ČEŠTÍ PSOVODI ZÁŘILI NA MISTROVSTVÍ SVĚTA

Ve dnech 25. až 28. srpna 2016 se v rumunském městě Craiova konalo 5. Mistrovství světa družstev FCI. Svaz záchranných brigád kynologů ČR vyslal do bojů o světové vavříny hned tři družstva. A ta se na velké světové akci předvedla ve skvělém světle!

Družstvo stopařů, ve složení M. Šimek (vedoucí družstva) a psovodi A. Zelinková, E. Zelinková a M. Čeněk, nenechalo nikoho na pochybách, že česká záchranářská kynologie patří mezi nejlepší na světě, si z Rumunska si veze titul mistra světa.

Stejné umístění, tedy první místo a světový titul, náleží také druhému českému družstvu TOP, které nastupuje do disciplín stopa, plocha a sutina + poslušnost. Čeští reprezentanti L. Vokál (vedoucí družstva), M. Vokálová, K. Sedláková a J. Klarnerová (psovodi) ke světovému titulu získali i putovní pohár a podařilo se jim přerušit dosavadní dvouletou nadvládu Němců v této kategorii.

Také třetí české družstvo, které se zúčastnilo plošného vyhledávání a které tvořili P. Svobodová (vedoucí družstva), I. Katrevová, P. Katrev a M. Burda (psovodi), se ve světové konkurenci neztratilo a vybojovalo velmi pěkné páté místo.

Všem českým reprezentantům patří veliká gratulace a také úcta za odvedenou práci nejen na sportovním poli, ale zejména při výkonu záchranářského povolání.

 

Text s využitím zprávy Ing. Heleny Šabatové, prezidentky SZBK ČR, foto: archiv SZBK ČR

---
-