POŽÁRNÍ ÚTOK ROZHODOVAL I O POŘADÍ DRUŽSTEV

Muži, ženy i dorostenky berou bronz, dorostencům patří stříbro.

POŽÁRNÍ ÚTOK ROZHODOVAL I O POŘADÍ DRUŽSTEV

Sobotní poslední disciplína mistrovství světa v požárním sportu, které od středy 17. srpna hostila Ostrava, rozhodovala nejen o mistrovských titulech v požárním útoku, ale byla i významným faktorem, který rozhodoval o celkovém pořadí zúčastněných týmů.

Medaile za umístění na stupních vítězů v soutěži družstev se na Městském stadionu v Ostravě rozdávaly v rámci slavnostního zakončení celého šampionátu. Ani v hodnocení družstev nevyšla česká výprava medailově naprázdno.

Čeští muži brali ve velmi vyrovnaném souboji nakonec třetí místo. O to až do poslední chvíle bojovali s družstvem Ruska. Stříbrnou medaili si z Ostravy odváží tým Ukrajiny a mistry světa se stali Bělorusové. Bronzové medaile získal také tým žen z České republiky. Ten nestačil pouze na stříbrné Bělorusky a na mistryně světa z Ruska.

Třetí bronz z týmové soutěže pro české barvy vybojovaly dorostenky. Pořadí na stupních vítězů v této kategorii kopírovalo pořadí mezi ženami. Stříbro tedy putuje do Běloruska a zlato do Ruska. Nejlepšího hodnocení v pořadí družstev dosáhli čeští dorostenci, kteří jako jediní získali pro české barvy mistrovské tituly - Daniel Klvaňa ve výstupu na cvičnou věž a dorostenci ve štafetě na 4x100 m s překážkami. Celkově se čeští dorostenci umístili na stříbrné příčce. Nestačili pouze na Bělorusy, bronzový tým dorostenců pochází z Ruska.

Čeští reprezentanti tak zakončili domácí mistrovství světa v Ostravě ziskem celkem 16 medailí2 zlatých, 7 stříbrných a 7 bronzových

PŘEHLED ČESKÝCH MEDAILISTŮ NA MS V POŽÁRNÍM SPORTU OSTRAVA 2016
 
ZLATO Daniel Klvaňa (výstup na cvičnou věž, Dci)
  Tým dorostenců (štafeta 4x100 m s překážkami)
   
STŘÍBRO Tým dorostenců (celkové pořadí družstev)
  Tým dorostenců (požární útok)
  Lukáš Gerža (100 m s překážkami, Dci)
  Tým dorostenek (požární útok)
  Kateřina Borovičková (100 m s překážkami, Dky)
  Kamila Krejčí (100 m s překážkami, Dky)
  Šárka Jiroušová (100 m s překážkami, Ž)
   
BRONZ Tým mužů (celkové pořadí družstev)
  Tým mužů (štafeta 4x100 m s překážkami)
  Tým mužů (požární útok)
  Tým žen (celkové pořadí družstev)
  Tým dorostenek (celkové pořadí družstev)
  Kamila Krejčí (výstup na cvičnou věž, Dky)
  Apolena Kasalová (výstup na cvičnou věž, Dky)

 

Foto: www.ostrava2016.cz