ZÁVODNÍ PROGRAM NA MS V OSTRAVĚ ZAKONČILY POŽÁRNÍ ÚTOKY

Bronz pro muže, stříbro pro české dorostenky i dorostence.

ZÁVODNÍ PROGRAM NA MS V OSTRAVĚ ZAKONČILY POŽÁRNÍ ÚTOKY

Oproti třem předešlým závodním dnům, kdy sportovní program zahajovaly soutěže dorostenek a uzavírali jej muži, v sobotu odstartovali do poslední disciplíny mistrovství světa, požárního útoku, muži. Od brzkých ranních hodin tak mohli diváci na tribunách Městského stadionu v Ostravě sledovat napínavou soutěž, kterou rozhodovaly setiny.

Mezi muži dlouho vedl tým Běloruska s časem 25,54 s. Na konci programu mužů však na plochu stadionu nastoupili skvěle sehraní reprezentanti Slovenska a čas Bělorusů překonali o pouhé dvě setiny. Zaslouženě tak získali titul mistrů světa (čas 25,52 s). Na bronzový stupínek se svým druhým pokusem probojoval český tým, který přidal do české sbírky další cenný kov.

Po mužích k požárním útokům nastoupily ženy a ani v této kategorii nebyla nouze o napínavé okamžiky. Češky po prvních pokusech vedly, ale požární útoky měly na programu pokusy dva. Svým druhým pokusem se do výrazného vedení, o téměř dvě sekundy, dostal tým Ruska. To byla výzva samozřejmě nejen pro český A tým. Skvělý druhý pokus předvedly Slovenky, ovšem na Rusky to nestačilo a Slovenky se zařadily na průběžné druhé místo. Třetí v tu chvíli byly Češky. Těm druhý pokus nevyšel podle představ a čas z prvního pokusu nevylepšily. Z bronzové pozice Češky fantastickým druhým pokusem sesadily Bělorusky, které s časem 26,48 s překonaly i vedoucí Rusky a staly se mistryněmi světa. Bronz nakonec braly Slovenky.

Po obědě patřil stadion dorosteneckým kategoriím. I v těchto kategoriích patřili Češi mezi favority a hned prvním pokusem to potvrdily dorostenky. S časem 21,02 s se po polovině soutěže usadila česká děvčata na vedoucí pozici. Druhým pokusem se dorostenky nezlepšily a stále doufaly, že čas z prvního kola bude na medaili stačit. Ze zlaté pozice Češky skvělým druhým pokusem 20,87 s sesadily Slovenky, které tak napodobily své mužské kolegy a získaly světový titul. Bronz mezi dorostenkami braly Rusky.

Jako poslední se v Ostravě představili dorostenci, kteří tak uzavřeli sportovní program celého mistrovství světa. Český tým vstupoval do závodů jako obhájce titulu z loňského roku, který získal ve světovém rekordu. V prvním pokusu čeští dorostenci zapsali čas 20,59 s a po prvních pokusech jim patřila první pozice. Během druhých pokusů se před české dorostence dostali Bělorusové, kteří dokázali stlačit čas pod 20 sekund (19,89 s). Češi se ve druhém pokusu zlepšit nedokázali, ale jejich další soupeři také ne a do své sbírky přidali stříbrné medaile. Bronz bral Kazachstán.

Foto: www.ostrava2016.cz