SBÍRKA MEDAILÍ ČESKÉ VÝPRAVY SE NA MS V OSTRAVĚ ROZRŮSTÁ

Češi už mají šest cenných kovů.

SBÍRKA MEDAILÍ ČESKÉ VÝPRAVY SE NA MS V OSTRAVĚ ROZRŮSTÁ

Před zaplněnou hlavní tribunou Městského stadionu v Ostravě se na mistrovství světa v požárním sportu závodilo ve čtvrtek 18. srpna v disciplíně 100 m s překážkami. Odměnou za fandění a bouřlivou atmosféru pro stovky diváků na tribuně byly skvělé výkony sprinterů, které přinesly nejen těsné a napínavé souboje, ale také další várku světových rekordů.


Stejně jako ve středu při výstupu na cvičnou věž se i ve čtvrtek na atletickém oválu nadmíru dařilo reprezentantům Ruska. Cenné kovy ale opět vybojovali i čeští reprezentanti. Čtvrtek byl pro českou výpravu dnem stříbrným. Sprinteři vybojovali celkem tři stříbra.


O to první se postarala v kategorii dorostenek 15 - 16 let Kamila Krejčí, která nestačila pouze na Běloruskou soupeřku. Po bronzu z výstupu na věž je to pro Kamilu již druhá medaile z ostravského mistrovství světa. Druhou stříbrnou pro ČR vybojovala v kategorii žen Šárka Jiroušová. Ta ve finále nestačila jen na ruskou soupeřku, která ji porazila již v semifinálovém běhu, a to dokonce časem, který znamenal nový světový rekord (15,85 s). Ten až do čtvrtka držela právě česká závodnice. Stříbro vybojoval v kategorii středních dorostenců (15 - 16 let) Lukáš Gerža. Toho ve finále porazil jen soupeř z Běloruska.


Po dvou dnech a dvou disciplínách má česká výprava v Ostravě šest cenných kovů - 1 zlato , 3 stříbra a 2 bronzy. Už v pátek mohou čeští závodníci tuto sbírku rozšířit v závodech štafet na 4x100 m s překážkami, které opět uvidí početné publikum na Městském stadionu v Ostravě. Poslední den šampionátu, sobota, bude patřit královské disciplíně tedy požárnímu útoku. V obou výše zmíněných disciplínách patří česká družstva mezi favority. Máme se tedy ještě rozhodně na co těšit.

Foto: www.ostrava2016.cz