ZLATO A DVA BRONZY PRO ČR! HASIČI ZAHÁJILI MISTROVSTVÍ SVĚTA V POŽÁRNÍM SPORTU

V Ostravě hned první den závodů padlo i několik světových rekordů.

ZLATO A DVA BRONZY PRO ČR! HASIČI ZAHÁJILI MISTROVSTVÍ SVĚTA V POŽÁRNÍM SPORTU

Na výstavišti Černá louka v Ostravě proběhla první disciplína mistrovství světa v požárním sportu, které moravskoslezská metropole hostí do soboty 20. srpna. Reprezentanti z 16 zemí světa se utkali ve výstupu na cvičnou věž. A čeští reprezentanti se mezi světovou konkurencí rozhodně neztratili.


Nejlépe si ve středu vedli závodníci z Ruska, kteří získali hned 12 cenných kovů. Medaile ale vybojovali i čeští reprezentanti, a to hned tři. O bronzové medaile se postaraly v kategorii dorostenek Apolena Kasalová (mladší dorostenky 13 - 14 let) a Kamila Krejčí (střední dorostenky 15 - 16 let). Dorostenky absolvují výstup do prvního patra z celkových tří pater cvičné věže.


Největší radost ale českým fanouškům a reprezentačním kolegům udělal v kategorii starších dorostenců (17 - 18 let) Daniel Klvaňa, který ve finále porazil své tři soupeře a stal se zaslouženě mistrem světa v disciplíně výstup na cvičnou věž. K dosažení titulu světového šampiona musel Daniel Klvaňa absolvovat výstup do třetího patra cvičné věže.


Finálová klání se uskutečnila v rámci slavnostního zahájení celého šampionátu, kterému přihlíželi desítky fanoušků a pozvaných hostů, včetně ministryně školství, mládeže a tělovýchovy Kateřiny Valachové, starosty SH ČMS Karla Richtra či generálního ředitele HZS ČR Drahoslava Ryby a dalších. V průběhu celého dne, kdy se konaly rozběhy a semifinálová kola, se na výstavišti Černá louka v Ostravě vystřídaly stovky příznivců a fanoušků požárního sportu. Soutěže mistrovstvi světa pokračují ve čtvrtek běhy na 100 m s překážkami na Městském stadionu v Ostravě.

Foto: ostrava2016.cz

---
-