OSTRAVA HOSTÍ MISTROVSTVÍ SVĚTA V POŽÁRNÍM SPORTU

Po úspěchu domácího šampionátu dorostu a juniorů ve Svitavách 2014 se nyní mistrovství světa všech kategorií uskuteční v Ostravě.

OSTRAVA HOSTÍ MISTROVSTVÍ SVĚTA V POŽÁRNÍM SPORTU

Od středy 17. do soboty 20. srpna bude třetí největší město v ČR Ostrava hostit nejlepší sportovce-hasiče světa! Uskuteční se zde totiž XII. Mistrovství světa mužů a žen a VII. Mistrovství světa dorostu v požárním sportu.

Z důvodu mimořádných situací ve světě, rozhodla Mezinárodní sportovní federace hasičů a záchranářů o přeložení mistrovství světa dorostu z Jižní Koreje a mistrovství světa dospělých z Turecka právě do Ostravy. Na přípravu šampionátu měli pořadatelé necelé tři měsíce, neboť o přesunutí šampionátů se rozhodlo na konci května 2016. S tím se ale hlavní pořadatelé, tedy Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska, Hasičský záchranný sbor České republiky, Hasičský záchranný sbor Moravskoslezského kraje a Česká hasičská sportovní federace, vypořádali, a tak už zítra zahájí sportovci z celkem 16 zemí světa mistrovství první disciplínou.

Tou je již tradičně výstup na cvičnou věž, který se uskuteční na výstavišti Černá louka v rámci programu ostravského Olympijského parku. Od čtvrtka pak budou všichni závodníci měřit své síly na Městském stadionu Ostrava, kde se uskuteční běhy na 100 m překážek (čtvrtek), štafety na 4x100 m s překážkami (pátek) a požární útoky (sobota).

Na mistrovství světa v požárním sportu, nad kterým převzali záštitu předseda vlády Bohuslav Sobotka, ministr vnitra Milan Chovanec, ministryně školství, mládeže a tělovýchovy Kateřina Valachová, generální ředitel HZS ČR Drahoslav Ryba a primátor statutárního města Ostravy Tomáš Macura, se sjelo na 400 sportovců z 16 zemí.

Slavnostní zahájení mistrovství světa v požárním sportu je naplánováno ve středu 17. srpna od 18:00 v Olympijském parku na Černé louce. Soutěže ve výstupu na cvičnou věž však již budou probíhat od 8:15 (start závodu dorostenek). Slavnostní zakončení mistrovství pak pořadatelé plánují na sobotu 20. srpna od 17:00 na Městském stadionu Ostrava.

Harmonogram soutěží a aktuality z celého mistrovství naleznete na webu www.ostrava2016.cz i na www.sporty-cz.cz.

 

Foto: www.ostrava2016.cz

---
-